
pre 9 minuta 11: 50
Kvalifikacije za SP: Italijani žele da poprave utisak protiv Moldavije, Dalić sa Modrićem napada Čehe
Italijani su posle poraza od Norveške ostali bez selektora Spaletija, a kao mogući naslednici pominju se Ranijeri i Pioli.
Fudbaleri Srbije gostuju Austriji u četvrtak od 20.45 (TV Arena 1 Premium) u prvom meču baraža UEFA Lige nacija za opstanak u Diviziji A.
Na konferenciji za medije su govorili Dragan Stojković i Predrag Rajković. Selektor "orlova" je istakao da bi Austrija mogla da bude favorit u Beču.
"Slažem se da imamo dosta kadrovskih problema. Neki igrači su povređeni, neki su pod suspenzijom. Ovo je dvomeč gde se prvo poluvreme igra u Beču, a drugo u Beogradu. Neka bude da je Austrija favorit, ali sigurno je da ćemo sa naše strane odraditi sve da odigramo kvalitetnu utakmicu. Znamo i da Austrija ima neke probleme, pretpostavljam da moj kolega neće moći da računa na te fudbalere", otvorio je Stojković konferenciju.
Podsetio se iskusni strateg i duela sa Austrijom iz juna prošle godine kada je Srbija poražena (2:0).
"To je bila utakmica u junu mesecu prošle godine. Imali smo nekih pola sata dosta problema, ali onda je bila baš dobra igra sa naše strane. Austrija je kvalitetna ekipa koja igra sa puno agresivnosti i trčanja. Mentalitet izuzetno dobar. Moramo biti oprezni da u tom delu odgovorimo na najbolji mogući način. Razlika je u tome što je to bila prijateljska, a ove utakmice imaju veći značaj."
Stojković je istakao i da bi sada pristao na remi usled problema sa izostancima u redovima naše reprezentacije.
"Potpisao bih, s obzirom na situaciju u kojoj se nalazimo zbog problema sa igračkim kadrom. Nerešen rezultat uvek više prija gostima nego domaćoj ekipi. Niti spremam niti ću spremati ekipu da igra za nerešen rezultat. Daćemo sve od sebe da odigramo kvalitetnu utakmicu.", objašnjava selektor.
Selektor Austrije Ralf Ragnik je izjavio kako će meč biti sličan kao i onaj prijateljski duel iz juna prošle godine. Stojković se takođe osvrnuo na to.
"Nije daleko od istine to. Podržavam to njegovo izlaganje. Jedino što ne bih voleo je rezultat, da sutra bude drugačiji. Imamo iskustvo igranja u Ligi nacija gde smo za protivnike imali jake ekipe. Utakmice sa Švajcarskom i Danskom su pokazale da, kada smo kompaktni i spremni za borbu, možemo da dođemo do istog rezultata. Sutrašnja utakmica je itekako važna za nas. Daćemo sve od sebe da u tom rangu bude i sutrašnja utakmica. Žao mi je što nismo u punom kapacitetu, ali bože moj. Nema kukanja. Moramo da delujemo kao tim. Bez obzira na ime i prezime."
Govorio je selektor i o sastavu za meč. Nemanja Gudelj je spreman i konkurisaće za mesto u startnih 11.
"Potpuno sam miran što se toga tiče. Sastav znamo. Nema tu velikih promena. Nikada nisam sebe dovodio u tu vrstu problema, jedino ona utakmica protiv Brazila u Kataru. Tada sam noć pred utakmicu imao mnogo dilema. On (Gudelj) je spreman i konkuriše za mesto u timu."
Trener nacionalnog tima je deo konferencije posvetio i nedavno preminulom Andriji Delibašiću. Stojković je uputio saučešće njegovoj porodici.
"Lično ga nisam poznavao, ali mi je zaista žao. Upućujem saučešće njegovoj porodici. Teško je kada mladi ljudi odlaze, ne možemo sa tim da se nosimo to su takve sudbine. Velika šteta, pre svega za njegovu porodicu. Tragične vesti, baš tragične."
Stojković je upitan i o podršci navijača. Odnosno kakvu očekuje u Beču, a kakvu u Beogradu.
"Stadion je rasprodat, biće ispunjen do poslednjeg mesta. Imaćemo hiljade i hiljade navijača Srbije s obzirom na to da je naša dijaspora velika. Motiv više za naš tim da im pruži satisfakciju. Želim da apelujem, da se vodi računa o bilo kakvim ekscecima. Da ne dođe do njih, da ne budemo ponovo pod prismotrom disciplinskih organa UEFA. Čekajte da pregrmimo Beč, pa ćemo o Beogradu da pričamo. Kompletan fokus fudbalske Srbije je usmeren ka Beču i sutrašnjoj utakmici. Tako treba i da ostane. Onda treba da pozovemo ljude da nam daju podršku za revanš. Publika je bitan faktor za svaki fudbalski spektakl. Utakmica protiv Austrije nije obična. Donosi vam dva slova – ili A ili B. Ja sam više za A."
Medijima se obratio i Predrag Rajković koji će nositi kapitensku traku u Beču. Srpski čuvar mreže je govorio o Marku Arnautoviću kao i o igranju sa novim defanzivcima usled žutih kartona startnih štopera.
"Nema tu velikih tajni. Gledali smo ga (Arnautovića) kako igra za reprezentaciju. Fudbal je živa igra i uvek je drugačije. Znam osnovne karakteristike, kako šutira i gde. To može brzo da se promeni. Vežbali smo (sa novim igračima). Tačno je, navikao sam da igram sa Blekijem i Pavlovićem. Nove momke koji će igrati sutra znam dugo, mislim da neće biti problema i nesporazuma u komunikaciji. Pre svega je čast i velika motivacija što ću biti kapiten sutra. Dugo sam u reprezentaciji od 2013. Kada smo osvojili Svetsko prvenstvo 2015. godine sam isto bio kapiten. Nisam više ni ja mlad, 30 godina, gotovo (smeh). Ja ću učiniti sve da pomognem mladim momcima, da ih opustim, da uživaju sutra i nemaju pritisak. Želje za dokazivanjem im neće faliti. Znamo da je utakmica značaja, ali ako budu uživali to će doprineti tome da ne budu stegnuti.", rekao je Rajković.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
11.11.2024 11: 48
Selektor Srbije govorio o Milinković-Saviću i odluci da se ni ovog puta ne odazove za mečeve UEFA Lige nacija. Pod znakom pitanja Jović, Grujić i Mladenović.
15.10.2024 09: 15
Fudbalska selekcija Srbije igra u Kordobi od 20.45 časova (TV Arena 1 Premium) protiv Španije meč četvrtog kola Grupe 4 UEFA Lige nacija.
14.10.2024 18: 03
Fudbaleri Srbije će gostovati Španiji u utorak od 20.45 (TV Arena 1 Premium) u četvrtom kolu Grupe 4 A Lige nacija.
13.10.2024 15: 01
Selektor Srbije dan posle trijumfa nad Švajcarskom sumirao utiske iz Leskovca.
pre 9 minuta 11: 50
Italijani su posle poraza od Norveške ostali bez selektora Spaletija, a kao mogući naslednici pominju se Ranijeri i Pioli.
pre 1 sat 10: 45
Poljaci sutra igraju kvalifikacioni meč protiv Finaca, dobii su Litvaniju i Maltu u martu, dok u septembru, gostuju Holanđanima.
pre 1 sat 10: 25
Rukovodstvo italijanskog giganta traži 40 miliona evra, kako bi Pavloviću dao slobodu da ode u Premijer ligu. Ipak, pitanje je da li će to klub sa Ostrva moći da ispoštuje.
pre 1 sat 10: 05
Druga titula UEFA Lige nacija za Portugalce!
Ostavite komentar