pre 7 sati 23: 32
Obradović posle Borca: Pokuševski tražio izmenu nakon sudara, Parker povredio prst
Trener Partizana Željko Obradović govorio na konferenciji za medije posle pobede nad Borcem u Beogradu.
Golman Čelzija na pozajmici u Strazburu, Đorđe Petrović, biće prvi izbor Dragana Stojkovića za dve predstojeće utakmice u Ligi nacija protiv Švajcarske u Cirihu 15. novembra i Danske tri dana kasnije u Leskovcu.
Neće imati lak zadatak nekadašnji čuvar mreže Čukaričkog, jer je u minulom periodu Predrag Rajković branio fantastično, pa su ista očekivanja i od njega.
Ipak, selektor Stojković ne mora da brine, jer je Petrović odlična golman, a dokazao je već mnogo puta da dobro brani pod pritiskom. Poznato je već da "orlovima" protiv Švajcarske odgovara svaki rezultat osim poraza, tako da će se reprezentativci Srbije, uključujući i golmana Strazbura potruditi da pruže maksimum.
MN Press
Iako su u konkurenciji za utakmicu sa Švajcarskom i Danskom još Aleksandar Jovanović iz Partizana i Veljko Ilić iz TSC-a, logičan izbor Stojkovića za dres sa brojem jedan trebalo bi da bude Đorđe Petrović.
"Nisam baš broj jedan u reprezentaciji, ali eto silom prilika se otvorila šansa da branim, posle povrede Rajkovića i Vanje. Selektor će svakako odlučiti ko će braniti protiv Švajcarske i Danske, jer su tu još Jovanović i Ilić", rekao je Đorđe Petrović, golman reprezentacije Srbije.
Ima li pritiska, s obzirom da je tokom prethodnih utakmica Predrag Rajković branio odlično?
"Pritisak trenutno ne postoji. Ne osećam ga. Biću spreman za Švajcarsku i Dansku, pa ćemo videti kako će se utakmice odvijati".
Niste bili u Leskovcu protiv Švajcaraca, ali ste svakako gledali prethodne mečeve. Embolo je konstantna pretnja, ali nije jedini od koga preti opasnost. Da li Srbija može da odigra dobar meč kao pre mesec dana na domaćem terenu?
"Gledao sam dosta utakmica Švajcaraca na Evropskom prvenstvu. Stvarno su igrali dobro. Pratio sam ih i sada u Ligi nacija protiv nas u Leskovcu. Drago mi je da smo iskoristili naše šanse, mada su i oni imali dobre. Utakmica je mogla da ode i na drugu stranu, ali Rajković je branio odlično".
Ne krije Đorđe Petrović da mu je lepo u Strazburu, ali cilj je jasna povratak u Premijer ligu.
"Da, to je plan da se vratim u Čelzi. Došao sam u Strazbur na pozajmicu pre svega da bih imam minute, da branim. Svakako i da napredujem u tom delu da učestvujem u igri i posedu gde golman ima loptu. Takav je današnji fudbal golmani moraju da znaju i da igraju, da su igrač u polju. Uradiću sve da se vratim u Čelzi i da pokažem da zaslužujem i pripadam tamo", rekao je Petrović.
Da li je to pravi recept za Švajcarce, prvo poluvreme iz Leskovca?
"U ovakvim mečevima moraš da budeš sto odsto koncentrisan. Da obratiš pažnju na svaki detalj. Sitnica ili minimalna greška mogu da te koštaju gola. Opet taj pogodak može da te košta pobede ili poraza. Očekujem tešku utakmicu. Taktički moramo da budemo na najboljem nivou, koncentrisani i onda će rezultat doći".
Sledeća utakmica je Danska, nikako vam ne leže Kristijan Eriksen i drugovi. Na EP je bilo nerešeno u Kopenhagenu Srbija je ubedljivo poražena (2:0), a upravo taj meč u Leskovcu mogao bi da bude odlučujući?
"Nismo imali sreće protiv Danske na EP. Taj gol koji je Luka Jović postigao poništen je zbog milimetarskog ofsajda. Na kraju je to i presudilo da ne odemo dalje u nokaut fazu. Bili smo blizu. Opet utakmica u Ligi nacija u Kopenhagenu je bila drugačija. Danci su bili odlični. Izgubili smo, pre toga je na EP bilo nerešeno, sada je vreme da pobedimo na našem terenu. Verujem da ćemo imati dobru utakmicu. Ipak, skoncentrisani smo prvo na Švajcarsku, a onda imamo dovoljno vremena da se spremimo i za Dansku".
Kako ste zadovoljni u Strazburu, Liga 1 je prilično fizički zahtevna?
"Srećan sam kako se stvari odvijaju u Strazburu. Počev od načina koji branim, igram. Osećam kako napredujem. Mislim da nisam pogrešio što sam došao u Strazbur. Očekivao sam i želeo da ostanem u Premijer ligi, ali na kraju kad podvučem crtu nisam pogrešio. Liga 1, Strazbur, grad, organizacija su odlični. Osećam baš da napredujem iz meča u meč. Sve je na najvišem nivou", zaključio je Petrović.
Ove sezone golman reprezentacije Srbije skupio je već 720 minuta u dresu Strazbura, a starter je bio na osam utakmica.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
15.11.2024 22: 45
Gol za izjednačenje postigao je Aleksa Terzić u 88. minutu utakmice
15.10.2024 22: 31
Naredni meč Srbija igra protiv Švajcarske u Cirihu, dok će potom dočekati Dansku u Leskovcu.
13.10.2024 12: 00
Srbija sledeću utakmicu igra 15.oktobra protiv Španije u Kordobi, a direktor reprezentacije je optimista
12.10.2024 17: 33
Utakmica između Srbije i Švajcarske počinje u 20.45
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 13h
YouTube
pre 13h
pre 8 sati 22: 38
Okončani su današnji mečevi u Seriji A...
pre 9 sati 21: 40
"Ne želim da izgubim fokus sa bitnog. Vini je dao mnogo. Postoje različite ličnosti u timu i to mora da se razume. Pričaćemo, naravno. Sad ćemo da uživamo u pobedi.“
pre 9 sati 21: 15
Ekipa iz Viga u samoj završnici stigla do konačnog preokreta - 3:2.
pre 10 sati 20: 50
U velikim problemima je fudbalska reprezentacija Srbije pred nastavak kvalifikacionog ciklusa za Svetsko prvenstvo 2026. godine u Severnoj Americi.
Ostavite komentar