
pre 5 sati 23: 09
Luis Dijaz želi u Bajern: Liverpul treba da odredi cenu
Brazilac smatra da će u Minhenu imati više prostora za igru.
Dragan Stojković je srdačno čestitao Luis De La Funetea na pobedi u Kordobi. Španija je samo potvrdila da je apsolutni vladar Evrope, glavni kandidat da od Argentine 2026. preuzme i svetsku krunu, a De La Fuente se nalazi u sličnoj situaciji kao Piksi kada je 2021. godine se na klupu "orlova".
Savez nema predsendika, vodi se bitka za vlast posle afere sa Luisom Rubijelesom, Pedro Roča je bio do 16. jula vršilac dužnosti, a onda ga je sportski sud suspendovao na dve godine, izbori su bili, ali moraju da se ponove... Luis De La Fuente nema novi ugovor, radi i dalje za samo 600.000 evra godišnje i već počinje da mu smeta to odugovlačenje sa bezvlašćem u Savezu koji predugo traje, a na koje su opominjali već i UEFA i FIFA.
"Ne znam da li se ikada u istoriji desilo ovako nešto, imam iste uslove kao kada sam unapređen iz reprezentacije do 21 godine. Bilo bi pošteno da sam već potpisao novi ugovor. Voleo bih da se to reši za dobrobit španskog fudbala, da donese mir i stabilnost. Razumem da postoje strahovi i sumnje vezane za moj status. Nemam ništa protiv da sačekam da dođe drugi predsednik, ali izborni proces može da bude odložen do decembra. Ovo mora da se reši pre kraja godine", rekao je pre mesec dana De La Fuente.
U međuvrenu je postrojio Švajcarsku, Dansku i Srbiju.
"Da li sam uobražen? Nisam! A da jesam, imao bih razlog zbog čega da budem. Neko drugi bi da je na mom mestu, u ovakvim okolnostima, koristio harizmu, ali ja se oslanjam na skrmnosti i pristojnost, samo što me ponekad iznerivraju. Tu ću se zaustaviti"...
Za bezmalo dve godine, od Mundijala u Kataru posle kojeg je Luis Enrike podneo ostavku, osvojio je sve u čemu se takmičio: UEFA Ligu nacija i UEFA EURO, sada se ponovo plasirao u završnicu najmlađeg takmičenja iako su ostala još dva kola da se odigraju.
"Vratili smo duh kakav je postojao 2010. je oporavljen i to je nešto čime bi se trebalo ponositi. Uzbuđen sam što sam doživo ovako nešto. Ljudi su srećni kada Španija igra i to se vidi. Uzbuđen sam što vidim reakciju gradova kao što su Kordoba i Mursija, što je impresivno, jer živim u Španiji i imam ovu bazu navijača. Ovde nema klubova, to je reprezentacija. Čudi me da ovi fudbaleri iznenade neke profesionalce. Nemaju isti značaj kao drugi u medijima, ali ih dobro poznajem. Napravio sam malo grešaka otkako sam stigao ovde. Ispunjavao sam stvari koje sam rekao da ću ispuniti. Da vidimo da li se neko seća toga", još jednom je opomenuo fudbalsku Španiju selektor sa ugovorom neadekvatnim njegovim rezultatima.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
Kada je Oklahoma City Thunder postao NBA prvak 2025. godine, analitičari su slavili sistem koji omogućava malim tržištima da dosegnu vrh. Međutim, dok je sportska meritokratija trijumfovala, publika nije bila impresionirana.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
15.10.2024 09: 15
Fudbalska selekcija Srbije igra u Kordobi od 20.45 časova (TV Arena 1 Premium) protiv Španije meč četvrtog kola Grupe 4 UEFA Lige nacija.
07.10.2024 14: 53
Krilni napadač Đirone danas otkazao zbog povrede.
04.10.2024 13: 01
Selektor fudbalske reprezentacije Španije, Luis de la Fuente objavio je danas spisak od 25 fudbalera za mečeve protiv Danske i Srbije u grupi A4 Lige nacija.
15.07.2024 08: 49
Srbija na startu A divizije UEFA Lige nacija dočekuje Španiju 5. septembra.
pre 5 sati 23: 09
Brazilac smatra da će u Minhenu imati više prostora za igru.
pre 5 sati 22: 52
Povređeni fudbaler Bavaraca nije se vratio sa ostatkom ekipe u Nemačku.
pre 5 sati 22: 39
Nekadašnji napadač Napolija, Lorenco Insinje se nada da će što pre pronaći novi klub jer mu je poziv u reprezentaciju Italije glavni cilj.
pre 6 sati 22: 19
Kalum Vilson nije više član Njukasla, saopštio je danas engleski fudbalski klub.
Ostavite komentar