Marko Nikolić AEK fudbal optimizam revanš Rajo Valjekano UEFA Liga konferencije četvrtfinale Luka Jović žuti kartoni | Arena Sport
srb
najnovije
UEFA Liga konferencije

AEK ispraćen "tricom" iz Španije, Jović precrtan za revanš, ali Marko Nikolić veruje u obrt: Možemo!

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

10.04.2026 08:44
Marko Nikolić, trener AEK-a tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez)
Marko Nikolić, trener AEK-a

Fudbaleri AEK-a pretrpeli su težak poraz u prvom delu četvrtfinalnog dvomeča Lige konferencije, sa Rajom Valjekanom, pa opet ne toliko veliki da je nemoguće okrenuti ćurak u Atini, sledećeg četvrtka (21.00). 

Šta više, njihov trener Marko Nikolić tvrdi da su velike šanse da baš ovaj tim donese istorijski vreedan uspeh klubu iz prestonice Grške. Kao glavni argument uzima upravo baš ono što se dešavalo u predgrađu Madrida. 

''Loš rezultat, ali ono što sam danas video na terenu, igra i rezultat nisu bili u istoj liniji. Imali smo veći posed lopte, više završnih šuteva na gol, više velikih šansi, mnogo toga, ali u ključnim trenucima smo bili veoma loši. Od prvog minuta, veoma lake greške. Imali smo mnogo šansi i nismo postigli gol.

Onda smo u poslednjem minutu izgubili loptu, a oni su dobili odbijenu loptu. Moram takođe reći da je protivnički golman uradio veoma važan posao u ključnim trenucima. Zatim smo u drugom poluvremenu pritiskali, stvarali smo, ali teren je bio klizav i ne znam koliko puta smo pali. Imali smo mnogo pehova. U sportu ponekad zaslužujete dobre stvari, a ponekad loše. Danas nismo zaslužili sreću", rekao je posle meča Nikolić.

 

 

Optimizam srpskog stručnjaka ne umanjuje ni činjenica da prvi strelac ekipe, Luka Jović, zbog viška žutih kartona neće moći da kroz sedam dana bije centarforske bitke za odbranom španskog predstavnika. 

''Rezultat je težak, ali potpuno verujem. Ono što smo danas pokazali, ako to pokažemo na našem domaćem terenu pred našim navijačima, onda ćemo pobediti. Svakako nastavljamo da verujemo.

U četvrtfinalu smo, nemamo šta da izgubimo. Moramo snažno da igramo u revanšu i da preokrenemo rezultat u svoju korist", još veruje trener s iskustvom dara u Srbiji, Rusiji, Mađarskoj i Ujedinjenim Arapskim Emiratima, čiji AEK bije paralelnu bitku za titulu šampiona Superlige Grčke. 

 

Cup tree provided by Sofascore

 

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar