pre 17 minuta 12: 54
(UŽIVO) Radnik - Partizan: Crno-beli žele povratak na čelo tabele
Fudbaleri Partizana od 14.00 časova (Arena 1 premium) nastavljaju potragu za prvim trijumfom u 2026. godini.
Tanjug/AP Photo/Ian Walton
UEFA je pooštrila pravila vezana za vlasničke strukture klubova njihovih takmičenja, pa je tako odbijena žalba Drogede junajteda. Irski klub je zvanično izbačen iz Lige konferencije zato što deli vlasnika sa danskim Silkeborgom koji je takođe izborio kvalifikaciju za naredno izdanje ovog turnira.
Drogeda je do mesta u ovom takmičenju stigao podizanjem trofeja irskog FA Kupa. Nakon presude koja nije otišla u njihovu korist uprava kluba podelila je objavu:
"Ne slažemo se sa ovom odlukom, nadali smo se i verovali da će principi fer-pleja i zdravog razuma preovladati. Posle više meseci pregovora, obrazloženja i dijaloga nismo uspeli u našem cilju. Žalba nije prihvaćena, što je srceparajuć ishod za nas", stoji u zvaničnoj objavi irskog kluba.
Pravila nalažu da u situacijama gde dva tima u takmičenju imaju istog vlasnika, onaj ko je bio lošiji na tabeli domaće lige mora da otkaže svoje učešće.
Ovo su loše vesti za Kristal Palas, koji se nalazi u identičnoj situaciji. Oni dele istu vlasničku strukturu kao Lion, koji takođe igra Ligu Evrope. "Orlovi" su do Evrope stigli osvajanjem FA Kupa, ali će im to iskustvo vrelo verovatno biti "iščupano iz ruku". Kao što pravila nalažu, engleski klub biće taj koji će morati da ostane bez učešća jer su završili kao 12. na tabeli, dok su Francuzi do karte za turnir stigli osvajanjem šestog mesta u Ligi 1.
To znači da će Notingem Forest dobiti unapređenje iz Lige konferencije u Ligu Evrope. Umesto "šumara", u najnižem rangu evropskog fudbala ući će Brajton koji je bio odmah ispod njih na tabeli Premijer lige.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
06.11.2025 23: 01
U narednom kolu Kristal Palas gostuje Strazburu.
02.10.2025 20: 39
Konačno je startovalo i najmlađe, a objektivno i najslabije klupsko UEFA takmičenje – Liga konferencije.
02.10.2025 10: 20
Serija bez poraza od čak 18 utakmica, računajući i prošlu sezonu, dovoljno govori o formi pomenute ekipe.
19.09.2025 16: 20
Tokom utakmice navijači su istaknut je transparent, a na istom je pisalo: "UEFA mafija" sa simbolom evra. Upravo zbog toga klub je kažnjen.
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 14h
pre 18 minuta 12: 54
Fudbaleri Partizana od 14.00 časova (Arena 1 premium) nastavljaju potragu za prvim trijumfom u 2026. godini.
pre 2 sata 11: 12
"Tobdžije" pred sobom imaju nezgodne "crne mačke", koje će probati da im prepreče put i nanesu nesreću u očajničkom pohodu ka tituli prvaka Engleske.
pre 3 sata 09: 35
Prolećni deo sezone Mozzart Bet Superlige Srbije je u toku, a na današnjem programu je otvaranje 22. kola.
pre 13 sati 23: 15
Fudbaleri Lila odigrali su nerešeno, bez golova na gostovanju Mecu 0:0 u prvoj utakmici 21. kola francuske Lige 1, u meču koji je ponudio više borbe nego kvaliteta u završnici. Iako su gosti imali veći posed lopte i više udaraca mreže su ostale netaknute.
Ostavite komentar