pre 10 minuta 19: 56
(KRAJ) Budućnost - Crvena zvezda: Na kraju ubedljivo slavlje crveno-belih
Derbi A grupe regionalnog takmičenja igra se u Podgorici, sa početkom od 18.00 časova!
Profimedia
U toku smo završnice sezone, a Totenhem se sprema da zaigra u prvom meču polufinala UEFA Lige Evrope. Sutra od 21.00 časova (Arena 3 Premium) ugostiće Bodo Glimt u pohodu na peto evropsko finale u klupskoj istoriji.
"Pevci" igraju veoma čudnovu sezonu. Sa jedne strane su 16. u Premijer ligi, a sa druge među četiri najbolja tima Lige Evrope. Iako su bliži ispadanju u Čempionšip nego Ligi šampiona, postoji sasvim realna šansa da se kvalifikuju za to takmičenje i usput osvoje prvi trofej u zadnjih 17 godina.
Za to vreme promenili su pregršt menadžera, a svaki je ulio novu dozu nade za osvajanjem neke titule. Ejndž Postekoglu je samo jedan u nizu koji pokušava da oživi ovaj klub, ali mu za sada nikako ne ide. Kako stvari stoje Liga Evrope je jedina stvar koja ga održava u životu na klupi Totenhema, a samo tri utakmice dele ga od kompletnog preokreta njegovog statusa u klubu.
Na konferenciji za medije pred prvi meč polufinala sa Bodo Glimtom komentar na glasine koje kruže oko njegovog trenera dao je Džejms Medison:
"Stoprocentno smo iza menadžera. Mislim da je sjajan čovek, on je prvi koji će ti reći (i ja sam čuo) da igramo loše u domaćem prvenstvu. Sjajni smo u Evropi, ali je rezultat u Premijer ligi neprihvatljiv za šta svi zajedno delimo krivicu. On je moj šef, strašno ga poštujem. Narativ je nešto što mi, kao igrači, gledamo da izbegavamo jer nije zdrava stvar za svlačionicu. Ja znam da radimo svaki dan, pratimo viziju trenera i gledamo da imamo što bolji učinak. I dalje smo u Evropi, i dalje smo u mogućnosti da učinimo nešto sjajno od ove sezone pod njegovim vođstvom. Nastaviću da ga poštujem, pratim i bodrim dokle je god on tu. To neće stati".
Završnica turnira evropskog ranga nije tolika nepoznata za Totenhem. Imaju problem sa osvajanjem trofeja u ovom veku, ali su dvaput u istoriji osvajali Kup UEFA (1972. i 1984.) a usput i Kup Pobednika Kupova (1963. godine). Ipak, i dalje ih boli poraz u finalu Lige šampiona koji su iskusili 2019. godine - što će gledati da nadomeste dizanjem Lige Evrope.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
22.05.2025 22: 03
Fudbaler Totenhema Kristijan Romero proglašen je za najboljeg igrača Lige Evrope ove sezone, saopšteno je danas na sajtu takmičenja.
21.05.2025 23: 35
Golman Giljelme Vikario i strelac Brenan Džonson nisu krili oduševljenje.
21.05.2025 22: 59
Totenhem je pobedom nad Mančester junajtedom 1:0 (1:0) osvojio UEFA Ligu Evrope.
21.05.2025 22: 44
Dva engleska kluba će u Bilbau na "San Mamesu" odmeriti snage od 21.00 (TV Arena 1 Premium) u finalu UEFA Lige Evrope.
pre 46 minuta 19: 20
Menadžer "svarka" ističe da radi najbolje u intersu kluba, i da nema nameru da se povuče.
pre 2 sata 17: 36
Ovaj transfer je već bio najavljen, a kako se navodi 26-godišnjak će se u Emiratima zadržati do kraja sezone.
pre 4 sata 15: 52
Trener crveno-belih iz Novog Sada zadovoljan startom u drugom delu sezone.
pre 4 sata 15: 21
Krilo Crvene zvezde bi trebalo da ode u Emirate na pozajmicu do kraja sezone.
Ostavite komentar