pre 8 sati 23: 10
"Vukovi" ujeli i Liverpul, veliki slom šampiona na "Molinou"
Vulverhempton pobedio Liverpul 2:1 (0:0) u 29. kolu Premijer lige.
Guliver/REUTERS DENIS BALIBOUSE
Četvrtfinalni parovi drugog po rangu evropskog takmičenja odlučeni su danas u Nionu.
Kuglice je otvrao Zoltan Gera, nekadašnji reprezentativac Mađarske i finalista Lige Evrope sa Fulamom 2010. godine, a žreb je spojio sledeće parove četvrtfinala:
Mančester junajted - Sevilja
Juventus - Sporting
Bajer Leverkuzen - Rojal Union
Fejenord - Roma
Potencijalni parovi polufinala:
Juventus - Sporting/Mančester junajted - Sevilja
Fejenord - Roma/Bajer Leverkuzen - Rojal Union
Potencijalno finale:
Juventus - Sporting/Mančester junajted - Sevilja / Fejenord - Roma/Bajer Leverkuzen - Rojal Union
Prvi mečevi četvrtfinala na programu su 13. aprila (revanši sedam dana kasnije), polufinala se igraju 11. maja (revanši sedam dana kasnije), dok je finale na programu 31. maja na "Puškaš areni" u Budimpešti.
Ljubiteljima fudbala sa ovih prostora svakako najviše pažnje privlači susret Juventusa i Sportinga.
"Stara dama" je u osmini finala nadigrala Frajburg (1:0, 1:0). U prvom meču asistenciju je upisao Filip Kostić, a u drugom gol iz penala delo je Dušana Vlahovića, te možemo reći da se srpski reprezentativci nalaze u dobroj formi pred najvažnije borbe u Ligi Evrope.
Ali Sporting uopšte neće biti lak zadatak za Juventus. Portugalska ekipa je prvo u Lisabonu remizirala sa Arsenalom 2:2, da bi u Londonu ponovo posle regularnog dela i produžetaka bilo nerešeno, tačnije 1:1, a na penal ruletu srećniji je bio upravo Sporting, koji je tu sreću prema mnogima i zaslužio.
Takođe, susret Fejenorda i Rome biće repriza finala Lige konferenija iz prošle, premijerne sezone za ovo takmičenje, u kome je italijanski klub slavio, a njegov stručnjak, Žoze Murinjo, postao je prvi trener u istoriji koje osvojio Ligu šampiona, Ligu Evrope i Ligu Konfrencija.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
29.08.2025 13: 26
Iako možda nije sve pošlo po planu sa početka sezone, Crvena zvezda od septembra igra UEFA Ligu Evrope.
29.08.2025 09: 00
Šampion Srbije danas će saznati ko će mu biti rivali u borbi za proleće u drugom po jačini UEFA takmičenju.
07.08.2025 21: 41
"Rosoneri" čekaju spuštanje cena...
19.07.2025 17: 52
Junajted pristao na 17 miliona evra, bonuse i procente, ostaje da igrač definiše svoju platu.
pre 8 sati 23: 10
Vulverhempton pobedio Liverpul 2:1 (0:0) u 29. kolu Premijer lige.
pre 8 sati 23: 02
Na kraju, stali su Katalonci na korak od čuda i slavili sa velikih, ali nedovoljnih 3:0 (2:0) u revanš meču polufinala prestižnog takmičenja.
pre 8 sati 22: 57
Argentinac je bio ključna figura meča.
pre 8 sati 22: 54
Konačni epilog biće poznat nakon duela u "gradu mode".
Ostavite komentar