pre 6 minuta 21: 36
(UŽIVO/ANKETA): Crvena zvezda - Fenerbahče: Fantastična treća četvrtina crveno-belih
Izabranici Saše Obradovića igraju večeras (20.00 Tv Arena Premium 1) prtoiv ekipe iz Istanbula.
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je danas pred utakmicu 27. kola Mozzart bet Superlige Srbije da očekuje da njegova ekipa odigra dobar meč protiv Radničkog iz Kragujevca.
Fudbaleri Vojvodine gostovaće u nedelju od 19.30 časova Radničkom na stadionu "Čika Dača" u Kragujevcu.
"Verujem da smo pobedom nad Partizanom tu neku krizu ostavili iza nas, što mi je jako drago. Nije mala stvar kada pobedite Partizan 3:0 i malo sam iznenađen da ih toliko dugo nismo pobedili u Novom Sadu. Ali, rekao sam i igračima, sve što je lepo kratko traje, jer je pred nama još jedna utakmica koja donosi tri boda isto koliko i ona protiv Partizana. Odao sam priznanje igračima na želji, volji, znanju i na kraju su bili nagrađeni i rezultatom i ovacijama sa tribina. Ali, taj meč je iza nas. Nadam se da nam se padovi neće dešavati, dokazali smo da imamo kvalitet, samo da držimo fokus", rekao je Tanjga, a prenosi sajt kluba.
On je naveo da nema više opravdanja da njegova ekipa ne bude agresivna i takmičarski nastrojena.
"Idemo u goste ekipi koja ima svojih problema. Dobili su samo jednu utakmicu, ostale su igrali nerešeno ili izgubili. Mi smo ekipa u naletu koja zna šta hoće i ako budemo na nivou sa prošle utakmice, da ćemo odigrati jednu dobru utakmicu, a onda se nadamo i dobrom rezultatu. Mi pričamo svakodnevno, kada se najviše nadamo da ćemo dobiti i igrati kako treba, mi ne budemo dovoljno agresivni i to više ne sme da nam se dešava. Mi nismo više mlada ekipa ni neiskusna. Svesni su i igrači i mi da dođu takvi dani kada ne ide kako treba. Borimo se sa tim i verujemo da će do kraja prvenstva to svesti na minimum", izjavio je trener Vojvodine.
Tanjga je istakao da za utakmicu protiv Radničkog neće menjati svoj stil igre i taktiku.
"Nismo se prilagođavali ni Partizanu ni Crvenoj zvezdi, pa nećemo ni sada. Kod nas je više problem bio nekog odnosa prema igri, nego što je to bila taktika. Mi smo do sada imali periode opuštanja i kada smo gubili nismo bili ta ekipa. Protiv Zvezde i Partizana kada smo dobro radili presing, onda smo i dobili. Princip je isti, samo nekada ne radimo kako treba zbog te neke apatije u koju upadnemo", poručio je Tanjga.
Vojvodina se nalazi na trećem mestu na tabeli Mozzart bet Superlige Srbije sa 52 boda, dok je Radnički na 10. poziciji sa 33.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
20.02.2026 22: 47
Fudbaleri Vojvodine u subotu od 16.00 časova dočekuju ekipu Novog Pazara, što će biti prilika da vežu četvrtu pobedu u drugom delu sezone.
13.02.2026 16: 10
Mađarski fudbaler Kornel Suč novi je igrač Vojvodine, saopštio je danas klub iz Novog Sada. Suč (24) je u Vojvodinu stigao iz Plimuta, pošto je od leta 2024. godine bio član engleskog kluba.
05.02.2026 15: 07
U omladinskom timu Vojvodine upisao je 34 pogotka na 50 nastupa, dok je u kadetskoj konkurenciji bio još ubojitiji, postigavši čak 40 golova na 29 utakmica.
30.01.2026 21: 37
Šef stručnog štaba Vojvodine Miroslav Tanjga optimista je pred drugi deo sezone 2025/26. Fudbaleri "stare dame" gostuju ekipi TSC-a na startu drugog dela sezone, a Tanjga smatra da je važno da ekipa bude na svom nivou i u "drugom poluvremenu".
pre 23 minuta 21: 20
U Madridu je zamenjen na poluvremenu.
pre 46 minuta 20: 57
Kada krene reprezentativna pauza u martu, ekipa Partizana, koju će činiti igrači koji nemaju obaveze prema svojim državnim timovima, gostovaće u Nikšiću. U čast rano preminulog bivšeg igrača crno-belih Andrije Delibašića, igraće se "Trijagonal" turnir u 25. marta, a učestvovaće crno-beli, Sutjeska i Budućnost.
pre 58 minuta 20: 45
Za reprezentaciju je odigrao 84 utakmice i postigao šest golova. Nakon što je 2006. napustio Bajern, igrao je u Urugvaju, Kataru i Brazilu, ali više nikada nije dozvolio sebi luksuz zanemarivanja kondicije.
pre 1 sat 20: 27
Nestvarni podaci...
Ostavite komentar