Srdjan Blagojevic Trener FK Partizan Otkazi | Arena Sport
srb
najnovije
Superliga Srbije

Čakar nije jedini: Pljušte otkazi u Partizanu

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

10.03.2026 20:46
Nastavak turbulentnog perioda u Humskoj FK Partizan
Nastavak turbulentnog perioda u Humskoj

Nakon tačno 128 dana Srđan Blagojević se vratio na klupu Partizana i prema planovima kluba trebao bi da okonča aktuelnu, ali i da vodi ekipu u narednoj takmičarskoj godini.

Blagojević je napustio Humsku nakon eliminacije u Kupu Srbije od ekipe Mačve i ubedljivog prvenstvenog poraza na Banovom brdu od ekipe Čukaričkog (1:4), ali i u momentu kada su crno-beli i dalje bili konkurentni u borbi za šampionski pehar.

Novi, stari trener kluba iz Humske menja Damira Čakara čija je misija u klubu u kojem je sa velikim uspehom igrao, bila neuspešna. Nekadašnji bombarder je na poziciju šefa stručnog štaba došao nakon poraza crno-belih u 178. večitom derbiju (0:3), ali je u dva meča u kojima je vodio ekipu doživeo isto toliko neuspeha (OFK Beograd 1:2 i Vojvodina 0:3).

Međutim, odlazak Damira Čakara nije jedini. Pored njega stručni štab aktuelnog vicešampiona Srbije napuštaju i Đorđije Ćetković, Aleksandar Ilić, Petar Milčanović i Goran Vuković.

Za sada nije poznato da li će neko od njih ostati u klubu na drugim pozicijama, ali je jasno da će uskoro u Humsku da se vrate nekadašnji članovi Blagojevićevog stručnog štaba.

Starsport

Novi početak među crno-belima: Srđan Blagojević

 

Tokom današnje promocije u Humskoj, Srđan Blagojević je govorio i o Predragu Mijatoviću koji je, kako se saznalo kasnije, bio ključna figura u smeni tadašnjeg trenera Partizana:

"Ja se iskreno nadam, kao i svi navijači, da će ta situacija unutar kluba, a nije tajna da je problematična, da će se normalizovati. Ja nisam sujetan, rekao sam, profesionalac sam i moja obaveza je da imam korektan poslovni odnos sa svakim čovekom, pa samim tim i sa svakim članom Upravnog odbora, bez obzira na to kako se on zove", istakao je Blagojević i dodao:

"Želja mi je da funkcionišemo kako treba, moj fokus je isključivo na terenu, u ovom trenutku mi niste postavili pitanje o mojim željama. A nije mi želja da komentarišem svog nadređenog", zaključio je novi, stari trener Partizana.

Priliku za novi debi na klupi crno-belih Blagojević će imati u subotu 14. marta kada u Humsku dolazi ekipa TSC iz Bačke Topole.

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Sport više nije zabava - ulazi u novu fazu finansiranja

Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.