Prve nedeljne utakmice 6. kola Mozzart Bet Superlige Srbije nisu obilovale golovima, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja na domaćim terenima. Meč u Surdulici između Radnika i Železničara završen je pobedom Pančevaca 2:1, dok je meč na stadionu Lagator u Loznici, gde IMT igra svoje utakmice kao domaćin, okončan pobedom Beograđa protiv kragujevačkog Radničkog 1923.
Drama je bila u Nišu, a šta tek reći za Suboticu. Tamo je Spartak gubio do sudijske nadokane od Novog Pazara, a onda je u 12. minutu "produžetka" Tomović promašio penal za pobedu. Rezultat 1:1 obezbedili su Sise za goste u 23. minutu i Subotić u nadokandi drugog poluvremena.
Sava Petrov je u Surdulici doveo goste u vođstvo u 47. minutu i nije mu bilo teško. Lepo je po levoj strani prošao Jovan Milosavljević i na "tacni" servirao loptu napadaču Pančevaca, kome je ostalo samo da je prosledi u praznu mrežu.
Domaćin se nije predavao, a u 73. minutu iskoristio je jednu smušenu reakciju odbrane gostiju i loptu sa penala smesti u gol.
Međutim, u finišu meča odbrana Radnika je ponobvo popustila, a to je iskoristio Janko Jevremović u 88. minutu i doneo svom timu sva tri boda. Železničar je na poslednjih pet utakmica u šampionatu osvojio 11 bodova, a jedini poraz doživeo je na premijeri sezone i to od Partizana kada je poklekao u sudijskoj nadoknadi.
Takve partije donele su Železničaru visoko četvrto mesto.
Duel u Loznici između IMT-a i Radničkog 1923 rešen je trijumfom formalnog domaćina 2:0. U 32. minutu. Vasilije Novičić izveo je penal za Beograđane, golman Vladimir Stojković je pročitao gde će 17-godišnji momak da šutira, ali je udarac bio dovoljno jak da završi iz leđa nekada prvog golmana reprezentacije Srbije.
U 72. minutu Karamoko je dobio jednu loptu na levoj strani, očekivao se centaršut, ali je on video da je Stojković neoprezan, da je bliži ugao nezaštićen, uputio je snažan šut i pogodio.
IMT je tako prekinuo seriju od dva poraza, dok je Radnički baš loš u novoj sezoni, ni nalik na ekipu koja je prošle izborila Evropu. Kragujevčani iz pet odigranih utakmica imaju svega tri boda i to iz tri nerešena susreta.
Mozzart Bet Superliga Srbije, 6. kolo
PETAK
Javor - Napredak 0:0
SUBOTA
OFK Beograd - Mladost (L) 1:1 (1:1)
/Bezera 38 - Milojević 18/
Vojvodina - TSC 2:0 (2:0)
/Vidosavljević 1, Bamidele 21/
NEDELJA
Radnik - Železničar 1:2 (0:0)
/Novaković 73 - Petrov 47, Jevremović 88/
IMT - Radnički 1923 2:0 (1:0)
/Novičić 32p, Karamoko 72/
Radnički (N) - Partizan 2:2(1:1)
/Petrović 37, Bosić 73 - Milošević 17, Karabeljov 76/
Spartak - Novi Pazar 1:1 (0:1)
/Subotić 90+5 - Sise 23/
ODLOŽENO
Crvena zvezda - Čukarički
Ostavite komentar