pre 13 minuta 10: 55
Iznenađenje: Marko Jovanović preuzeo Teleoptik
Mladi trener je već dva puta bio "privremeni" šef struke Partizana. Prošle godine posle smene Sava Miloševića, a nedavno i kada je ekipu napustio Srđana Blagojevića.
Na stadionu „Rajko Mitić“ večeras od 20.00 časova (Arena 1 Premium) Crvena zvezda dočekuje ekipu TSC-a u 4. kolu Superlige Srbije. Biće to novi duel starih rivala, koji su do sada odigrali 16 međusobnih mečeva. Crveno-beli su bili daleko uspešniji, upisali su čak 13 pobeda, dok TSC ima jedan trijumf, uz dva remija.
Zvezda u ovaj susret ulazi u sjajnom raspoloženju posle pobede nad poljskim Lehom u kvalifikacijama za Ligu šampiona, koja je dodatno podigla samopouzdanje tima Vladana Milojevića, ali i oslabljena bez kapitena Mirka Ivanića.
Trener crveno-belih najavio je da neće biti velikih rotacija u sastavu, jer želi da ekipa zadrži ritam i formu iz Evrope.
"Mislim da je TSC napravio dobre rezultate u ova tri kola, tako da nas očekuje izrazito teška utakmica. Sa druge strane je oni su sigurno vrhunska ekipa. Dobro su se pojačali, ostavili su kostur ekipe. Mislim da TSC može da pruži mnogo više, nego što pruža do sada. Sa novim trenerom tu su novi zahtevi, ali svakako ima tu dosta igrača tako da Ne bi bilo pošteno da nekog izdvajam", rekao je Vladan Milojević.
Prvotimci Crvene zvezde će danas odigrati novi utakmicu posle samo dva dana odmora.
"Navikli smo na ovakav ritam, s obzirom na to da nemamo mnogo vremena. Profesionalci smo, igrači su svesni tako da moramo da se spremimo", objasnio je šef struke crveno-belih.
TSC sa druge strane dolazi motivisan da popravi statistiku protiv šampiona, a upravo ovakve utakmice pružaju priliku za dokazivanje. Ekipa iz Bačke Topole će pokušati da iskoristi svaku šansu, pa i umor rivala i odigra hrabro na teškom gostovanju.
"Probaćemo da igramo našu igru i prepoznatljiv fudbal i da praktikujemo principe igre koje pokušavamo da sprovedemo svake sedmice. Trajaće to još dugo jer je ekipa pretrpela velike promene, moramo biti strpljivi. I kod Crvene zvezde ćemo pokušati da se identifikujemo. Očekuje nas duel sa ekipom koja osam, devet godina uzastopno dominira u domaćem prvenstvu i jasno je da su veliki favorit. Igraju Evropu, i posle ovog meča sa nama će je igrati. Imaju širok roster, ali i mi želimo da se pokažemo i odigramo na visokom nivou", rekao je Darije Kalezić, trener TSC-a.
Danas se igraju još tri meča, a kolo otvaraju povratnik u elitno društvo Radnik i trenutno lider na tabeli Čukarički. U Surdulici, "brđani" u poslednje vreme igraju prilično dobro, poraz nemaju od 2018. godine u ovom gradu.
„To je tradicija i ona je za poštovanje, ali ovo je skroz nova utakmica. Poslednji put su se Radnik i Čukarički sastali pre dve sezone, od tada mnogo toga se u oba tima promenilo i ne bi trebalo izvoditi zaključke na osnovu nekih prethodnih susreta. Ono što lično znam, uvek je teško igrati u Surdulici. Gledao sam Radnik na početku nove sezone i zaista su me oduševili, njihov pristup igri, broj prilika koje su stvorili, osveženje su u elitnom rangu i siguran sam da će svima praviti mnogo problema“. kazao je Tufegdžić.
Mozzart Bet Superliga, 4. kolo
SUBOTA
Radnik - Čukarički 19.00 (A4P)
Spartak - Mladost 20.00 (AS2)
Crvena zvezda - TSC 20.00 (A1P)
OFK Beograd - Vojvodina 21.00 (A4P)
NEDELJA
Radnički Niš - Novi Pazar 20.00 (AS2)
Napredak - Partizan 20.30 (A1P)
PONEDELJAK
Javor Matis - Radnički 1923 19.00 (A1P)
IMT - Železničar 19.00 (A2P)
Premijer liga je skupo takmičenje u kojem je uspeh teško postići, te je sve izraženija potreba za velikim zaduživanjem kako bi se došlo do željenog uspeha. Nova grupa kreditora sada pokušava da se uključi u ovu igru.
Sporting iz Lisabona prikupio je 225 miliona evra prodajom obveznica za modernizaciju stadiona i njegovo pretvaranje u zabavni centar.
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
03.05.2025 12: 45
Crveno-beli su blizu dogovora sa levim bekom Selte iz Viga i nekadašnjim svojim učenikom Mihailom Ristićem. Nekadašnji reprezentativac Srbije je za Zvezdu igrao u periodu od 2013. do 2017. godine, posle čega je gradio karijeru u inostranstvu.
03.05.2025 08: 40
Crvena zvezda i TSC sastajali su se 15 puta, a aktuelni šampion je slavio u 12 duela, jedan je pripao timu iz Bačke Topole, dok su dva završena remijem.
02.05.2025 15: 27
I dok su crveno-beli odavno prebrinuli sve brige oko titule u TSC-u još uvek tinja nada da bi mogli da se dokopaju mesta koje vodi na evropsku scenu.
02.02.2025 18: 03
TSC je poražen od Crvene zvezde 1:2 (0:1) u 21. kolu Mozzart bet Superlige.
pre 13 minuta 10: 55
Mladi trener je već dva puta bio "privremeni" šef struke Partizana. Prošle godine posle smene Sava Miloševića, a nedavno i kada je ekipu napustio Srđana Blagojevića.
pre 23 minuta 10: 45
Kapiten fudbalera Nemačke Džošua Kimih neće igrati protiv Luksemburga saopštio je FS Nemačke.
pre 42 minuta 10: 26
Pobeda Norveške praktično je rešena u prvih 12 minuta drugog poluvremena. Serlot je zatresao mrežu u 50. i 52. minutu, a potom je Haland pogodio u 56. i 62. minutu.
pre 1 sat 10: 06
Pobednici grupa će direktno na Mondijal, dok će dve najbolje drugoplasirane u Interkontinentalni plej-of.
Ostavite komentar