
pre 1 sat 03: 09
Hoksi dobili vrhunskog šutera: Luk Kenard stiže u Atlantu
Luk Kenard je novo pojačanje Atlanta Hoksa. Sjajni šuter je potpisao jednogodišnji ugovor vredan 11 miliona dolara
Drugo mesto u Mozzart Bet Superligi je zvanično obezbeđeno prošle nedelje i fudbaleri Partizana do kraja sezone nemaju više rezultatski imperativ.
Zapravo, nemaju ga zbog položaja na tabeli, ali igranje u crno-belom dresu uvek traži maksimum od svakog igrača, a to je upravo ono šro pred gostovanje Novom Pazaru (17.00, TV Arena 1 Premium) potencira i trener Srđan Blagojević.
"Mi smo posle pobede nad Radničkim iz Kragujevca matematički obezbedili drugu poziciju i samim tim nemamo takmičarski imperativ što se tiče prvenstva. Ipak imamo jedan izazov, a to je kako reagujemo u takvoj sitauciji. Neće biti laka utakmica, ali imamo svoje motive i želimo da se pokažemo u pozitivnom svetlu. Igrači imaju obavezu prema dresu koji nose", rekao je Blagojević na konferenciji za medije i dodao:
"Pričali smo o ambijentu, za neke igrače će biti prvi put da igraju tamo, moramo da ostanemo mirni, pribrani i staloženi da ništa oko terena ne utiče negativno na nas. Mislim da je Partizan u poslednjih 10 godina dva ili tri puta igrao pred gledaocima u Novom Pazaru. Novi Pazar je dobra ekipa predvođena iskusnim trenerom, koja je na prošloj utakmici protiv Mladosti iz Lučana osvojila bod koji ih je održao u trci za Evropu. Sigurno će imati motiv više protiv Partizana."
S druge strane, domaći satav se bori za izalazk na evropsku scenu i njima su tri boda protiv gostiju iz Humske i te kako potrebni.
"Dolazi nam velikan srpskog fudbala, ekipa za respekt i poštovanje. Dosta je tu kvalitetnih pojedinaca, dobar tim i trener. Novi ljudi u upravi Partizana mnogo toga su promenili. Povoljnom ishodu možemo se nadati samo ako budemo na maksimumu. Želimo da pokažemo da smo s pravom u plej-ofu, a hteli bismo i koju stepenicu više. Da li ćemo se popeti za tu stepenicu, to pre svega zavisi od ishoda nedeljne utakmice. Optimista sam jer smo pre nešto više od mesec i po u Beogradu pokazali da možemo da se nosimo sa jednim Partizanom. Verujem čvrsto u ove momke. Pozivam navijače da nas podrže u što većem broju, sigurno će nam značiti njihova podrška. Očekujem i dosta navijača Partizana. Nadam se da će sve da protekne u sportskom duhu", rekao je trener domaćih Vladimir Gaćinović.
Mozzart Bet Superliga Srbije. 4. kolo
Plej-of
PETAK
OFK Beograd - Vojvodina 1:2 (0:2)
/Knežević 49. pen - Butean 8, Bamidele 17. pen/
SUBOTA
TSC - Crvena zvezda 1:2 (1:0)
/Jovanović 42 - Radonjić 46, Elšnik 90+2/
NEDELJA
Novi Pazar - Partizan 17.00 (A1P)
Radnički 1923 - Mladost 20.00 (AS5)
Mozzart Bet Superliga Srbije. 4. kolo
Plej-aut
SUBOTA
Napredak - Čukarički 1:0 (1:0)
/Cvetković 35/
Radnički (N) - Tekstilac 1:0 (1:0)
/Stjuart 15/
NEDELJA
IMT - Železničar 15.00 (AS10)
Jedinstvo - Spartak 16.30 (AS7)
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
02.06.2025 13: 54
Uprava kluba odlučila je da ukaže poverenje dosadašnjem strategu
25.05.2025 22: 16
Uspeo je Blagojević da podigrne Partizan i dovede ga do Evrope.
23.05.2025 15: 00
Trener Partizana govorio na konferenciji za medije pred poslednju utakmicu sezone protiv Vojvodine (nedelja, 19.00, A3P).
17.05.2025 20: 53
Trener crno-belih govorio je za TV Arena Sport posle meča.
pre 5 sati 23: 04
Fudbaleri Fluminensea su savladali Inter 2:0 (1:0) u osmini finala Svetskog klupskog prvenstva.
pre 5 sati 22: 46
Baš kao i što je najavljivano u srpskim medijima prethodnih dana, Lazar Jovanović će postati novi fudbaler Štutgarta!
pre 7 sati 21: 16
Nekadašnji reprezentativac Srbije za smrt kapitena Fiorentine Astorija saznao od Milana Badelja, ali mu u početku nije verovao.
pre 7 sati 20: 54
Iskusni štoper slobodan u potrazi za novom sredinom.
Ostavite komentar