
pre 24 minuta 23: 04
Poker Grinvuda: Marsej novi lider Lige 1
Tim sa juga Francuske slavio ubedljivo sa 6:2 protiv Avra.
Fudbaleri Železničara i Partizana sastaju se u Pančevu u meču 18. kola Superlige Srbije, a susret od 19.00 časova možete pratiti u direktnom prenosu na Areni 1 Premium.
Posle burnog perioda u Humskoj, crno-beli se nalaze u tranzicionom periodu, budući da su u potrazi za šestim trenerom u kalendarskoj 2024. godini. Savo Milošević bio je poslednji u nizu šef struke koji je napustio Partizan, pa će njegovu ulogu ponovo preuzeti Marko Jovanović.
Interesantno, on je svoju igračku karijeru završio baš protekle sezone u Železničaru, pa će posle utakmice sa Radničkim iz Niša, provesti drugi meč na klupi protiv bivšeg tima.
Što se sastava tiče. Najveća promena u taboru Partizana je što će utakmicu od starta početi Dimitrije Janković, koji je pre par dana debitivao protiv Nišlija, dok će u timu Pančevaca od prvog minuta zaigrati Seku Sanogo.
Pančevo
Stadion: Mladost
Sudija: Aleksandar Živković
ŽELEZNIČAR: Popović - Jusif, Milunović, Đuričić, Stojanović - Knežević, Sanogo - Cvetković, Grgić, Eze - Romanić
PARTIZAN: Jovanović - Ilić, Mujakić, Arijaga, Filipović - Šćekić, Janković - Natho, Kalulu, Zubairu - Nikolić
Partizan je na kraju uz dosta muke slavio u Pančevu, golom Nemanje Nikolića.
U samoj završnici utakmice, dok se uveliko čekao kraj, kolosalnu priliku propustili su igrači Železničara. Prvo je Cvetković ušao u kazneni prostor. Bio je oči u oči sa Jovanovićem, koji je odbranio njegov udarac, dok odbitak nije uspeo da iskoristi Romanić. Za malo iznenađenje u osmom minutu nadoknade.
Sada jedna slika koju ne želimo da gledamo na fudbalskim terenima u Srbiji. Dva igrača Partizana i Železničara nalaze se na terenu. Ilić i Milunović sudarili su se glavama nakon jednog centaršuta Pančevaca, pa je morala i lekarska ekipa da interveniše. Nadamo se da je sve u redu sa njima...
Inače, igraće se još pet minuta u Pančevu.
Sve jača kiša pada u Pančevu, loši su vremenski uslovi pa je i opao kvalitet fudbala. Partizan čuva prednost, domaći napadaju, ali bez izglednih prilika i opasnosti po gol Jovanovića.
Beležimo novi pokušaja Železničara. Pančevci pokušavaju da se vrate u meč, ali nemaju konkretnu ideju u ovim trenucima pred golom Partizana. Svi napadi se završaju, manje-više na ovaj način - sa nekim polu-prilikama i pokušajima, koji završavaju ili direktno u naručje Jovanovića ili pored njegovog gola. Najnoviju šansu imao je Grgić.
Novi prekid utakmice u Pančevu. Crno-beli ponovo su napravili malu bakljadu, sudija je na kratko zaustavio meč jer se ništa nije videlo na terenu od dima, a nakon nekoliko minuta utakmica je nastavljena.
U jeku napada Pančevaca, Partizan je uspeo da dođe do pogotka. Mujakić je pokrenuo napad i odradio najveći deo posla po boku, odakle je uposlio Nikolića, koji je nakon nekoliko promašaja, najzad našao put do mreže rivala. Lepo je skočio nakon što je pobegao čuvaru i glavom poslao loptu u gol Pančevaca.
Železničar opasniji u ovim trenucima. Imali su Pančevci dobru priliku sada - Romanić je za dlaku zakasnio da gurne loptu u mrežu sa manje od pet metara, nakon što se isprečila odbrana Partizana. Potom je i Grgić imao solidnu priliku, ali je loše regovao u nastavku akcije.
Prvih 10 minuta drugog poluvremena utakmice u Pančevu, mnogo sadržajniji. Železničar se otvorio, igra sa manje respekta, pa je i sve više otvorenog prostora za crno-bele na drugoj strani. Međutim, Partizan ne uspeva da iskoristi kontra-napade za sada. Nikolić je imao jedinu priliku u drugom poluvrememu, doduše, nije najbolje reagovao kada je pokušao glavom nakon centaršuta Natha.
Posle prvih 30 minuta monotonije, videli smo nekoliko uzbuđenja u Pančevu u završnici poluvremena. Najveću priliku na utakmici imao je Kalulu, koji nije uspeo da iskoristi 1 na 1 situaciju sa golmanom Železničara. Sa druge strane, domaći tim je takođe pripretio u par navrata, dok su najbolje šanse imali Ezeh i Romanić, ali je u oba navrata odlično reagovao Jovanović.
Da vidimo šta će drugih 45 minuta doneti...
Popović čuva gol Pančevaca! Sjajnu dugu loptu poslao je sada Natho, proigravši Kalulua na poslednjoj trećini terena. Lopta Izraelca preskočila je defanzivca Železničara, pa je Kalulu izašao "oči u oči" sa protivničkim golmanom, ali je kao pobednik iz tog duela izašao Popović.
Ostaje 0:0, najbolja prilika za crno-bele na utakmici.
Dve odlične prilike imao je sada Železničar. I to praktično ni iz čega! Najpre je probao Romanić, čiji je pokušaj ukrotio sjajni Jovanović, a onda je u drugom napadu okušao sreću i Eze, ali je i tada bio stamen na golu čuvar mreže Partizana.
Nastavlja se letargična igra u Pančevu, tek ponekad se prekine monotonija kada crno-beli krenu u napad. U poslednjim trenucima počeo je i Železničar da preti, ali bez nekih konkretnih šansi i opasnosti po gol Jovanovića.
Nakon napada Partizana, u šansi su se našli i protivnički igrači. Iako nije bila velika prilika, beležimo pokušaj Kneževića, koji je sa 20-ak metara od gola Beograđana okušao sreću, međutim, nije bio precizan igrač Železničara.
Velika prilika za Partizan! Kalulu je lepo uposlio Zubairua pred samim golom Pančevaca, međutim, u poslednjem trenutku izleteo je golman Železničara i propala je još jedna prilika za crno-bele.
Prvo uzbuđenje u Pančevu. Imali su šansu crno-beli. Kalulu je proigrao Nikolića sa boka, pokušao je napadač Partizana, ali je glavom poslao loptu direktno u golmana Železničara.
Ostaje 0:0...
Prekinuta je na kratko utakmica u Pančevu, navijači Partizana napravili su malu bakljadu, a dim je zbog nešto jačeg vetra preplavio teren, pa je sudija dao znak da se meč zaustavi.
Krenuli su crno-beli sa centra...
Biće ovo poslednja utakmica Marka Jovanovića na klupi Partizana, pošto nema licencu, pa da vidimo hoće li i ovaj susret, kao i onaj protiv Radničkog, završiti sa pobedom.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
15.07.2025 17: 31
Uprava kluba saopštila je da prodaja ulaznica za utakmicu 1. kola počinje u petak, 18. jula od 11.00 časova. Ulaznice će biti dostupne na blagajni stadiona Železničara u Pančevu.
14.07.2025 18: 30
"Dizelka" prvu utakmicu u sezoni igra u nedelju 20.jula u Pančevu sa početkom u 20.00 časova protiv tima iz Humske.
07.12.2024 15: 20
Fudbaleri Partizana gostovaće sutra od 19 časova Železničaru u Pančevu, u 18. kolu Superlige Srbije.
12.09.2024 19: 20
Romanić je inače ponikao u Crvenoj zvezdi, ali nikad nije zaigrao za prvom timu, pa je morao na pozajmice u OFK Beograd i Borac iz Čačka.
pre 24 minuta 23: 04
Tim sa juga Francuske slavio ubedljivo sa 6:2 protiv Avra.
pre 29 minuta 22: 59
"Jorgndžije" slavile protiv Osasune sa 1:0.
pre 43 minuta 22: 45
Prema vestima sa Ostrva, Marinakis kontaktirao Italijana.
pre 49 minuta 22: 39
Roma je poražena od Intera 0:1 (0:1) u derbiju 7. kola Serije A.
Ostavite komentar