pre 4 minuta 09: 15
Marko Nikolić: Drhti mi glas dok se opraštam, ovo je najteža odluka u mojoj karijeri
Bivši trener Partizana napustio CSKA iz Moskve.
Fudbaleri Partizana remizirali su sa Vojvodinom na svom stadionu rezultatom 0:0 u sedmom kolu Mozzart bet Superlige Srbije, i tako vezao dve utakmice bez pobede u domaćem prvenstvu. Ne zabrinjavaju bodovi, već igra koja izgleda prilično nemoćno (naročito u prvom poluvremenu meča sa Novosađanima), a pitanje je ko tačno od ovih igrača koji su tu zaslužuje svoje mesto u timu.
Posle utakmice se oglasio pomoćnik suspendovanog Aleksandra Stanojevića, Branko Vukašinović, koji je imao nekoliko optimističnih reči.
"Nije da mi ne stvaramo šanse, ako se bavimo statistikom, videćete da smo i danas, pogotovo u prvom poluvremenu stvarali šanse, imali mnogo ulazaka u 16 metara, ali nismo dali gol. Nismo dali ni u Gentu, ni protiv IMT, ali da stvaramo šanse, stvaramo ih", rekao je Branko Vukašinović.
Glavni trener Partizana je propustio ovaj meč zbog crvenog kartona dobijenog protiv IMT-a.
"Mi se skupljamo u četvrtak, krećemo u ozbiljan, sigurno agresivan rad, pun poverenja u okruženju koje ćemo imati. Slede nam dobri dani", poručio je Vukašinović.
Hoće li biti promena u igračkom kadru tokom reprezentativne pauze.
"Čekamo, ne mogu u ovom trenutku ništa da kažem. Prelazni rok je živa stvar, kod nas traje 15 dana duže nego u ostalim evropskim ligama. Čekaćemo, ako se nešto povoljno pojavi, ali nećemo uzimati igrače samo da bismo uzeli", zaključio je Vukašinović.
Mozzart Bet Superliga Srbije, 7. kolo
petak
IMT - Radnički Niš 3:1 (1:0)
/Zulfić 31, Stevanović 61, Batise 66 - Jurukov 53/
Čukarički - Tekstilac 3:0 (2:0)
/Serafimović 6, Milojević 31, Sisoko 90+3/
subota
Novi Pazar - Jedinstvo 3:1 (1:1)
/Ljajić 26. pen, 48, Mesarović 80 - Perez 4/
Napredak - OFK Beograd 1:3 (1:0)
/Krstić 41 - Vlajter 61, Paločević 90. pen, Stanojlović 90+9/
Železničar - Spartak 2:0 (1:0)
/Mitrović 19, Eze 65/
nedelja
TSC - Mladost Lučani 1:2 (1:2)
/Đakovac 7 - Pejović 29P, Ćirić 41/
Radnički 1923 - Crvena zvezda 0:1 (0:0)
/Ivanić 85/
Partizan - Vojvodina 0:0
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
11.05.2025 10: 41
Fudbaleri Crvene zvezde i Vojvodine odigrače 22. maja na stadionu "Kraljevica" finalni mel Kupa Srbije, a ove večeri dve crveno-bele ekipe će se sastati i u okviru 35. kola Mozzart Bet Superlige, kao u svojevrnoj "generalnoj prbi" tog duela.
06.02.2025 11: 51
Razlika između fudbalera Partizana i Vojvodine uoči derbi meča 22. kola Mozzart Bet Superlige Srbije je devet bodova u odnosu na crno-bele iz Humske, ali prvotimac Novosađana Jusuf Bamidele ne misli da je vicešampion Srbije zbog toga favorit.
13.11.2024 11: 20
Došao je Branko Vukašinovć u Partizana kao pomoćni trener u stručnom štabu Aleksandra Stanojevića, nakon njegovog odlaska bio je prelazno rešenje do angažovanja Sava Miloševića, a ond a je ostao i u timu njegovih saradnika.
29.09.2024 19: 09
Pomoćni trener Partizana Branko Vukašinović govorio za TV Arena sport posle pobede nad Lučancima.
pre 4 minuta 09: 15
Bivši trener Partizana napustio CSKA iz Moskve.
pre 10 sati 23: 10
Godinu dana su Marko Nikolić i Igor Akinfejev sarađivali u moskovskom CSKA, klub iz glavnog grada Rusije je u to preridou useo da se okiti peharom u Kupu Srbjie, a sada je ta saradnja završena.
pre 10 sati 22: 56
Najskuplje plaćeni fudbalski golman ikada spreman da prihvati zvučnog premijerligaša.
pre 10 sati 22: 51
Samo dve nedelje nakon što su završili sezonu prvotimci Partizana su se pojavili u Sportskom centru „Partizan-Teleoptik“, gde su obavili prvi trening pred početak nove takmičarske godine.
Ostavite komentar