pre 5 minuta 19: 18
Zvezda ukinula suspenziju Radonjiću: Srpski reprezentativac vraćen u tim
Nemanaj Radonjić je bio suspendovan pred utakmicu Lige Evrope protiv FCSB, ali je vraćen u ekipu i biće u konkurenciji za tim protiv Čukaričkog.
Trener Partizana, Aleksandar Stanojević, danas je izrazio veliko nezadovoljstvo povodom dupliranja obaveznog broja bonus fudbalera na utakmicama Mozzart Bet Superlige Srbije, ali i izrazio stav o tretmanu crno-belih u sprskom fudbalu.
Ali i mnogih drugih klubova iz ekitnog ranga takmičenja, iako mu je obećavano nešto drugo kada je dobio pozic iz Humske da se vrati u sredinu u kojoj je napravio najveće uspehe u tom delu svoje sportske karijere.
"Treći put sam ovde, uveravali su me da ćemo imati jednak tretman, svi klubovi, što se tiče suđenja i svih propozicija. Rekli su mi da sigurno ne mogu da utiču na odnos bratskih klubova, na regularnost lige po tom osnovu, svaki klub ima pravo da odluči kako će da funkcioniše.
Uticaće da igrači imaju novac na vreme, da imamo jednak status pred sudijama... Rekli su da ćemo se pojačati u svakom smislu i kao sponzori i ljudi od autoriteta u klub. Zato sam i došao. Da dođem treći put na isto kao ranije... Na prvoj situaciji se nismo izborili, a znam da je klub sve uradio, bio sam prisutan da su sve želeli i borili se".
MN Press

Stanojević se dotakao i suđenja, večite teme sporenja u srpskom fudbalu, pre svega između Partizana i Crvene zvezde.
"Ko odlučuje da derbi ne može da sudi najbolji srpski sudija. Ko daje te predloge? Jasno se zna da Srđan Jovanović ne može da sudi Partizan – Crvena zvezda? Naš najbolji sudija, a ja sam izgubio derbi sa njim… Prošle sezone nismo imali isti trerman u sudijskoj organizaciji. Samo da bude normalno, kao što je rečeno.e sami mi, nego svi klubovi da imaju jednak tretman u tim stvarima".
Prema njegovim rečima, njegove kritike i apeli ne tiču se samo dobrobiti crno-belih već i konkurencije.
"Nije ovo normalno i ne dam da radimo stvari koje nisu normalne i sportske. Moraš da reaguješ. Ima i drugih klubova, svi se trudimo, samo da budu normalne stvari. Ne kukam ja. Prvo, mi imamo ogroman budžet, mnogo veći od drugih klubova. Mi smo u startu u prednosti u odnosu na druge ekipe. Ali, pričamo o osnovnim stvarima da budu za sve iste", kaže Stanojević.
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
pre 5 sati 14: 05
Nenad Stojaković mora da traži prinudno rešenje na jednoj od pozicija u srcu zadnje linije.
29.11.2025 09: 52
Crno-beli imaju 90 minuta fore da "ispeglaju" poraz, a Ivanjičani da repriziraju veliki uspeh iz prošlog kola prvenstva.
28.11.2025 13: 36
Trener crno-belih nada se prvoj pobedi na klupi u duelu sa Ivanjičanima (subota, 18.30, TV Arena 1 Premium).
22.11.2025 20: 32
Novi šef struke imao je debi iz noćne more na klupi tima iz Humske 1.
YouTube
pre 4h
YouTube
pre 1d
pre 6 minuta 19: 18
Nemanaj Radonjić je bio suspendovan pred utakmicu Lige Evrope protiv FCSB, ali je vraćen u ekipu i biće u konkurenciji za tim protiv Čukaričkog.
pre 6 minuta 19: 18
Veliki potpis za Slovence...
pre 19 minuta 19: 05
Novopazarci eliminisali Dubočicu 4:2 (2:2), a Šapčani četvrtfinale Kupa Srbije izborili protiv "traktorista" 1:1 (0:0) posle penala 2:1.
pre 41 minut 18: 43
Kragujevčani izlaze iz magle kao pobednici...
Ostavite komentar