
pre 12 minuta 09: 50
Luis Enrike pred finale sa Čelsijem: Želimo da uđemo u istoriju
Finale Svetskog klupskog prvenstva se igra u nedelju sa početkom u 21.00 čas.
Četvrtu duplu krunu, a sedmu titulu u nizu Crvena zvezda proslaviće večeras protiv Čukaričkog u 19.00 časova na stadionu "Rajko Mitić". Odavno je već poznato da su crveno-beli prvaci, a sada će to samo i ozvaničiti.
Uoči početka duela šefu stručnog štaba Crvene zvezde biće uručena simbolična plaketa povodom više od 200 mečeva na klupi šampiona Srbije.
"Očekujem slavljeničku atmosferu. Naravno prvo moramo da odigramo utakmicu, maksimalno ozbiljno. Trebalo bi da se odužimo našim navijačima sa jedne, a sa druge strane da se zahvalimo. Sinergija između nas je trajala cele godine i na kraju je krunisana sa oba trofeja. Pozivam ih da dođu u što većem broju, nadamo se da će biti lepo vreme da svi zajedno uživamo. Ko god bude mogao neka dođe da podrži momke i da zajedno proslavimo titulu", rekao je Vladan Milojević, trener Crvene zvezde.
Kako su najavili u klubu iz Ljutice Bogdana, po završetku utakmice, uslediće ceremonija dodele medalja i pehara na centru terena.
Tu, međutim neće biti kraj programa za fudbalere Crvene zvezde, jer će se slavlje preseliti na Kalemegdan.
Što se tiče Čukaričkog, trener Goran Stanić najavio je da će "brđani" na ovom meču promovisati neke mlade igrače, jer kako sada stvari stoje nemaju šansu da se plasiraju u neko od evropskih takmičenja.
"Bićemo bez devetorice standardnih igrača u duelu protiv Crvene zvezde, zbog četvrtog žutog kartona meč propušta Igor Miladinović, crvene kartone protiv Partizana dobili su Marko Docić i Vukašin Jovanović. Dali smo slobodno nekolicini igrača, konkretno Ivanoviću, Tošiću, Adžiću, Stevanoviću, Samuroviću", zaključio je Stanić.
Partizan u Humskoj dočekuje Radnički iz Kragujevca i za domaći tim ovaj meč nema mnogo značaja, što ne važi za goste. Izabranicima Feđe Dudića neophodna je pobeda kako bi sigurno bili četvrti. Kragujevčani trenutno imaju dva boda više u odnosu na Vojvodinu. U slučaju da izgube ili igraju nerešeno, a Novosađani pobede Mladost, prednost bi imali izabranici Božidara Bandovića, jer su posle 30. kola bili ispred ekipe iz srca Šumadije.
U svakom slučaju Albert Nađ, trener Partizana najavio je da će njegov tim igrati u izmenjenom sastavu, jer je većina igrača već na odmoru.
"Ispunili smo onaj cilj koji je pred mene stavljen, ali želimo da se oprostimo sa pobedom i da zabeležimo dobru utakmicu. Kragujevčani su igrali na dobrom nivou imali odlične rezultate, imaju motiv jer sa četvrtim mestom igraju kvalifikacije za Ligu Evrope. Trener im je doneo dosta toga interesantnog, imali su kontinuitet pobeda i bez poraza. Imaju par pojedinaca koji nas u svakom momentu mogu ugroziti", zaključio je Nađ.
PLEJ-OF SUPERLIGE SRBIJE, 7. KOLO.
Četvrtak
TSC - Napredak 6:0 (2:0)
/Ćirković 6, 78, Stanić 42, 52, Pantović 59, Šoš 81/
Subota
Partizan - Radnički Kragujevac 18:00 (A2P)
Crvena zvezda - Čukarički 19:00 (A1P)
Vojvodina - Mladost 19:00 (AS4)
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
27.04.2025 10: 42
Još se priča o pobedi fudbalera Radničkog 1923 nad Crvenom zvezdom u prošlom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije, a prvotimci kragujevačkog superligaša sada ispred sebe imaju novi cilj - srušiti Partizan.
23.04.2025 09: 53
Nakon što su u utorak odigrane dve utakmice 32. kola Mozrat Bet Superlige u plej-in konkurenciji, ove srede su na programu četiri duela plej-ofa, uz direktne prenose na kanalima TV Arena sport.
12.04.2025 19: 20
Fudbaleri Crvene zvezde savaldali su Partizan na domaćem terenu rezultatom 2:1 (0:1) u prvom kolu plej-ofa Mozzart bet Superlige Srbije.
12.04.2025 18: 41
Sudijski ekspert TV Arena sport, Zdravko Jokić izjavio je posle 176. "večitog derbija da je sudija Milan Ilić dobro vodio ovaj meč i da su odluke koje je donosi generlano bile dobre.
pre 13 minuta 09: 50
Finale Svetskog klupskog prvenstva se igra u nedelju sa početkom u 21.00 čas.
pre 33 minuta 09: 30
U VAR sobi biče: Ivan Bebek iz Hrvatske, Bastijan Dankert iz Nemačke i Tatijana Guzman iz Nikaragve.
pre 1 sat 08: 50
Ukoliko do promene ne dođe, očekuje se da Notingem forest zauzme Palasovo mesto u Ligi Evrope.
pre 11 sati 22: 35
Brazilski fudbaler Žair Kunja novi je igrač Notingem Foresta, saopštio je danas engleski klub.
Ostavite komentar