Ubedljiva pobeda Zvezde za 78. rođendan: Razigrani Kanga "terorisao" Novi Pazar

12.03.2023 18:01
Ubedljiva pobeda Zvezde za 78. rođendan: Razigrani Kanga "terorisao" Novi Pazar MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde su na svom stadionu pobedili Novi Pazar sa 3:1 (2:1) u 27. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije i na taj način obeližili 78. klupski rođendan. Igrač utakmice bio je Gelor Kanga, koji je direktno učestvovao u sva četiri gola crveno-belih.

Uprkos jako dobroj i hrabroj igri, gosti su rezultatski "pregaženi" na stadionu "Rajko Mitić". Međutim, tokom većeg dela meča su bili više nego kvalitetan i ravnopravan rival i možda nisu zaslužili da izgube tako ubedljivom razlikom.

Crvena zvezda - Novi Pazar 5:1 (2:1)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Danilo Nikolić

Strelci: Rakonjac u 10. i 82. minutu, Kanga u 34. i 74. minutu i Katai u 76. minutu za Zvezdu, Majdevac u 25. minutu za Novi Pazar

Crvena zvezda (3-4-1-2): Borjan - Eraković (od 63. Azarov), Leković, Dragović - L. Nikolić, V. Nikolić (od 63. Srnić), Kanga (od 83. Mijatović), Prucev - Katai (od 79. Mitrović) - Rakonjac, Pešić (od 63. Ivanić)

Novi Pazar (4-3-2-1): Slavković - Pešukić, Kurdić, Rubežić, Jović - Radovac (od 59. Stanojlović), Momčilović, Ergelaš (od 60. Joksimović) - Bogdanovski, Đuričković - Majdevac (od 59. Mijić)

Neposredno pre početka meča, Jovan Kule Aćimović je gabonskom vezisti uručio dres sa brojem "200" na leđima, povodom 200. nastupa za Crvenu zvezdu. Gabonac je svoj jubilej proslavio na spektakularan način, pošto je upisao dva pogotka i dve asistencije.

Prvi gol Zvezde postigao je Marko Rakonjac u 10. minutu nakon kornera. Gelor Kanga je centrirao, a talentovani napadač se dobro snašao i glavom sproveo loptu u mrežu. Bio je to njegov prvenac u crveno-belom dresu.

Novi Pazar je zatim izjednačio sa bele tačke preko Andrije Majdevca. Nikola Bogdanovski je sa desnog boka pokušao da ubaci loptu pred gol Milana Borjana, ali je pogodio Aleksandra Dragovića u ruku, te je sudija Danilo Nikolić pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo Majdevac i bio precizan.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije, jedanaesterac su imali i domaći. Ponovo je u pitanju bilo igranje rukom u šesnaestercu, te je Kanga dobio šansu da sa bele tačke donese novo vođstvo, što je bez ikakvih problema i uspeo.

Otpor Novog Pazara je potpuno slomljen u drugom poluvremenu, a ponovo je u glavnoj ulozi bio Kanga. On je u 73. minutu najpre postigao sjajan gol sa 20 metara, da bi svega četiri minuta kasnije upisao i maestralnu asistenciju.

Gabonac je veoma atraktivno proigrao Aleksandra Kataija, koji je iskoristio odskok lopte i prebacio Lazara Slavkovića.

Konačan rezultat postavio je Marko Rakonjac u 81. minutu. Stefan Mitrović je bio u prodoru, a onda je poslao loptu na drugu stativu, gde je bio Rakonjac i rutinski sproveo loptu u mrežu.

Ubedljivu pobedu i 78. rođendan Crvene zvezde je direktno sa stadiona ispratilo i proslavilo 17.843 gledalaca.