12.03.2023 17:57
(KRAJ) Crvena zvezda - Novi Pazar (5:1): Rapsodija crveno-belih u drugom poluvremenu MN Press

Crvena zvezda je na svom terenu ubedljivo savladala Novi Pazar rezultatom 5:1 (2:1) u 26. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Aktuelni šampion Srbije danas je proslavio 78. rođendan, pa je tim povodom navijačima ulaz bio besplatan.

Crvena zvezda - Novi Pazar 5:1 (2:1)

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Danilo Nikolić

Strelci: Rakonjac u 10. i 82. minutu, Kanga u 34. i 74. minutu i Katai u 76. minutu za Zvezdu, Majdevac u 25. minutu za Novi Pazar

Crvena zvezda (3-4-1-2): Borjan - Eraković (od 63. Azarov), Leković, Dragović - L. Nikolić, V. Nikolić (od 63. Srnić), Kanga (od 83. Mijatović), Prucev - Katai (od 79. Mitrović) - Rakonjac, Pešić (od 63. Ivanić)

Novi Pazar (4-3-2-1): Slavković - Pešukić, Kurdić, Rubežić, Jović - Radovac (od 59. Stanojlović), Momčilović, Ergelaš (od 60. Joksimović) - Bogdanovski, Đuričković - Majdevac (od 59. Mijić)

(UŽIVO) Crvena zvezda - Novi Pazar

12.03.2023. 17:55

KRAJ Crvena zvezda - Novi Pazar 5:1

Danilo Nikolić nije produžio drugo poluvreme, te je utakmica završena po isteku 90. minuta rezultatom 5:1 u korist domaćina.

12.03.2023. 17:59

VIDEO Crvena zvezda - Novi Pazar 5:1

12.03.2023. 17:46

81. minut: Gol! Novi Pazar u nokdaunu

Marko Rakonjac je iskoristio asistenciju Stefana Mitrovića i postigao svoj drugi pogodak na meču. Odlično je pratio crnogorski napadač i sa druge stative rutinski poslao loptu u mrežu.

12.03.2023. 17:50

VIDEO Crvena zvezda - Novi Pazar 4:1

12.03.2023. 17:42

77. minut: Gol! Fantastična asistencija Kange i majstorska realizacija Kataija

Kanga je direktno učestvovao i u četvrtom golu Crvene zvezde. Gabonac je na maestralan način uposlio Aleksandra Kataija, koji je na još lepši način prebacio Lazara Slavkovića.

12.03.2023. 17:40

VIDEO Crvena zvezda - Novi Pazar 3:1

12.03.2023. 17:38

73. minut: Gol! Evrogol Gelora Kange

Gabosnki vezista je postigao svoj drugi pogodak na meču i to na kakav način. Aleksandar Katai je uposlio Kangu, koji se sa 20 metara namestio i fenomenalno gađao dalji ugao protivničkog gola, te je lopta završila iza leđa Lazara Slavkovića.

12.03.2023. 17:23

59. minut: Velika šansa za Zvezdu, Rakonjac bio sebičan

Aleksandar Katai je na fenomenalan način uposlio talentovanog centarfora, koji je imao priliku da odigra povratnu Kataiju, ali je odlučio da dribla, te je izgubio loptu i šansa za gol je propala.

12.03.2023. 17:14

54. minut: Jak tempo, napadi na obe strane

Drugo poluvreme je nastavljeno u istom ritmu, oba tima igraju hrabro, bez preteranog kalkulisanja. Novi Pazar uglavnom preti iz kontri, dok Zvezda pokušava organizovanim napadima.

12.03.2023. 17:10

46. minut: Drugo poluvreme je počelo

Crvena zvezda nakon prvih 45 minuta vodi 2:1, Novi Pazar ima još jedno poluvreme kako bi došao do pozitivnog rezultata. Treneri nisu pravili izmene na pauzi.

12.03.2023. 16:52

Poluvreme, Crvena zvezda - Novi Pazar 2:1

Crveno-beli su do prednosti došli u 10. minutu preko Marka Rakonjca, koji je bio najsnalažljivi nakon kornera Gelora Kange. Zatim je Novi Pazar izjednačio sa bele tačke u 25. minutu preko najboljeg strelca, Andrije Majdevca. Drugi gol za Zvezdu bio je delo asistenta kod prvog gola, Gelora Kange, koji je sa bele tačke matirao Lazara Slakovića.

12.03.2023. 16:49

45. minut: Igraće se još dva minuta

Sudija Danilo Nikolić je produžio prvu poluvreme dva minuta.

12.03.2023. 16:42

38. minut: Stativa Novog Pazara

Imao je šansu Novi Pazar da preko Mitra Ergelaša dođe i do drugog izjednačenja ali se isprečila stativa. Iskoristio je ofanzivac gostiju to što se Stefan Leković okliznuo, te je natrčao na loptu i jako dobro šutirao, ali je pogodio samo okvir gola.

12.03.2023. 16:53

VIDEO Crvena zvezda - Novi Pazar 2:1

12.03.2023. 16:36

33. minut: Gol! Kanga precizan sa penala

Slična situacija kao pre osam minuta, defanzivca Novog Pazara je lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru, te je usledio jedanaesterac za Crvenu zvezdu. Odgovornost je preuzeo asistent kod prvog gola, Gelor Kanga i bio precizan za 2:1

12.03.2023. 16:37

VIDEO Crvena zvezda - Novi Pazar 1:1

12.03.2023. 16:30

25. minut: Gol! Novi Pazar izjednačio sa bele tačke

Aleksandar Dragović je rukom igrao u svom kaznenom prostoru i gostima je dodeljen jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Andrija Majdevac i bio precizan za 1:1.

VIDEO Crvena zvezda - Novi Pazar 1:0

12.03.2023. 16:13

10. minut: Gol! Marko Rakonjac postigao prvi gol za Zvezdu

Izabranici Miloša Milojevića su do vođstva došli nakon kornera, kada je Gelor Kanga centrirao, a Marko Rakonjac pogodio glavom. Bio je ovo prvi gol mladog napadača od dolaska u redove srpskog šampiona.

12.03.2023. 16:11

8. minut: Gosti hrabri na startu

Novi Pazar je na startu meča na "Marakani" opasniji rival od Crvene zvezde. Nisu gosti imali neku ozbiljniju priliku, ali definitivno češće napadaju.

12.03.2023. 16:03

1. Meč je počeo

Utakmica je startovala, početni udarac izveli su domaći i krenuli u mirnu izgradnju napada.

12.03.2023. 15:55

Pešiću nagrada za gol kola, Kangi dres sa brojem "200"

Napadaču Crvene zvezde, Aleksandru Pešića je uručena nagrada za gol kola, dok je Geloru Kangi uručen dres sa brojem 200 povodom 200. nastupa za crveno-bele.

12.03.2023. 15:15

Poznati sastavi

Crvena zvezda (3-4-1-2): Borjan - Eraković, Leković, Dragović - L. Nikolić, V. Nikolić, Kanga, Prucev - Katai - Rakonjac, Pešić

Novi Pazar (4-2-3-1): Slavković - Pešukić, Rubežić, Kurdić, Jović - Radovac, Momčilović - Bogdanovski, Đuričković, Ergelaš - Majdevac