(KRAJ): Partizan - Vojvodina 3:1 (0:0), crno-beli opet bolji od "lala"

02.12.2023 15:22
(KRAJ): Partizan - Vojvodina 3:1 (0:0), crno-beli opet bolji od "lala" MN Press

U derbiju 17. kola Mozzart Bet Superlige Srbije, fudbaleri Partizana ovog popodneva na svom terenu dočekuju Vojvodinu, a gledaoci TV Arena 1 Premium i čitaoci sajta TV Arena sport moći će u realnom vremenu da prate sva dešavanja iz Humske 1. Po pravoj prolećnoj temperaturi, što je idealna vremenska podloška za kvalitetan meč.

Domaćin u duel ulazi kao lider prvenstva, s (po) jednim remijem i porazom u dosadašnjem toku takmičenja, s tim što je ovaj lošiji rezultat došao u zao čas, samo nedelju dana pred današnji meč, kada je TSC na istom mestu ubedljivo slavio (0:4).

I gosti se nisu proslavili u prethodnoj rundi, pošto su i Novosađani izgubili svoj derbi, u kom je branilac titule, Crvena zvezda, odnela ceo "plen" sa stadiona "Karađorđe" (1:2). Što je "lale" spustilo na šestu poziciju na tabeli.

U prvom delu šampionata, Partizan je trijumfovao u Novom Sadu (0:2).

Partizan - Vojvodina 3:1

Sudija: Miloš Milanović. Strelci: Kanute 53. Zahid 88, Saldanja 90+7. pen - Nikolić 67.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković (od 76. Filipović), Ilić, Saničanin, Antić – Kanute (od 60. Menig), Belić – Kalulu, Natho (od 76. Baždar), Zahid – Saldanja.

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Lazarević, Rosić, Crnomarković, Giorbelidze – Milosavljević, Zukić – Vukanović, Nikolić, Malbašić (od 46. Kembel) – Ivanović (od 57. Radulović).

(UŽIVO): Partizan - Vojvodina

02.12.2023. 17:35

97. minut GOOOL! Saldanja overio pobedu sa bele tačke

U 95. minutu sudija je svirao penal za Partizan, jer je Giorbelidze sapleo Saldanju, koji ga je pretrčao. Posle video provere situacije i VAR potvrde faulirani Brazilac je bio neumoljiv sa 11 metara.

02.12.2023. 17:53

97. minut Brazilac potvrdio status prvog strelca ekipe

02.12.2023. 17:27

92. minut Nikolić "sledio" domaćina

Malo je nedostajalo da Uroš Nikolić opet vrati rivala na početak, strelac pogotka za Vojvodinu previše lako je došao do 16 metara, međutim njegov šut je završio preko gola.

02.12.2023. 17:23

88. minut GOOOL! Zahid najsnalažljiviji posle karambola u 16 metara

Dva puta je Vojvodina uspela da se odbrani posle kornera, u svega nekoliko sekundi, a onda je lopta došla do Gajasa Zahida, koji je levom nogom matirao Carevića. Za veliki uzdah olakšanja ekipe, klupe i navijača Partizana.

02.12.2023. 17:39

88. minut Zahid nije propustio priliku za novo vođstvo domaćina

02.12.2023. 17:20

83. minut Golmanska parada spašava Vojvodinu

Filipović je oprobao šut sa 18 metara, Carević je paradom uspeo da skrene loptu i spreči gol. Odahnula je odbrana gostujućeg tima.

02.12.2023. 17:18

81. minut Carević pročitao nameru Saničanina

Siniša Saničanin je skočio posle jednog centaršuta, tom prilikom je nadvisio Zukića, ali je Carević pročitao nameru štopera Partizana i sačuvao rezultatski egal.

02.12.2023. 17:16

72. minut Vukanović preko prečke

Mogla je Vojvodina brzo da poptpuno preokrene duel u svoju korist. Aleksa Vukanović je sa sedam-osam metara spoljnom šutirao prema Jovanoviću, međutim njegov udarac je fijuknuo iznad prečke.

02.12.2023. 17:05

67. minut GOOOL! Nikolić vratio Vošu u igru

Ubrzo posle velikog promašaja Saldanje stigla je surova kazna. Uroš Nikolić je glavom sjajno reagovao na centaršut Zukića i doneo izjednačenje Vojvodini. Isplatila se ofanziva Novosađana u nastavku utakmice.

02.12.2023. 17:10

67. minut Uroš Nikolić podmetnuo glavu na centaršut Zukića

02.12.2023. 17:03

65. minut Saldanja promašio zicer šansu

Veliki promašaj Mateusa Saldanje. Ukrao je Partizan loptu Vojvodini na otprilike 30 metara od njenog gola, stuštio se Saldanja sam na Carevića, ali je tukao pravo u njega. Iz odbitka umalo Menig da pogodi, ali na kraju samo korner.

02.12.2023. 16:59

60. minut Vojvodina preti preko Kembela, nema izjednačenja

Vojvodina je živnula posle predaha, Kembel se na sve načine trudi da opravda naknadno ukazano poverenje trenera, ali Partizan odoleva. Rezultat je ostao nepromenjen i posle pokušaja Zukića.

02.12.2023. 16:47

53. minut GOOOL! Kanute pogodio za vođstvo lidera

"Grobari" su konačno dočekali trenutak za radovanje, jer je Frank Kanute dao prvi gol od dolaska u Partizan. Natrčao je na odbitak posle izblokiranog Nathovog udarca i sa distance pogodio mrežu.

02.12.2023. 16:56

55. minut Kanute spremno dočekao odbitak

02.12.2023. 16:41

Popović napravio jednu izmenu, Duljaj ostavio isti sastav posle pauze

Ranko Popović posegao je za jednom rokadom u nastavku meča, tako što je izvukao Malbašića, a sa klupe za rezerviste povukao Kembela. Na drugoj strani, Igor Duljaj odlučio je da zadrži startnu jedanaestorku.

02.12.2023. 16:23

Gotovo prvo poluvreme

Partizan je imao veći posed lopte tokom prvih 45 minuta, uputio je i više udaraca prema golu (7) i u okvir istog (1), ali mreže još miruju. Kako je odmicalo vreme, tako je Vojvodina povlačila "ručnu", čekajući svoju šansu iz "drugog plana".

02.12.2023. 16:39

40. minut Saldanja čekao asistenciju, Kalulu promašio okvir gola

02.12.2023. 16:26

39. minut Kalulu zatresao spoljni deo mreže

Kalulu je gađao bliži ugao sa desne strane, međutim pogodio je samo spoljnu mrežu. Saldanja je na drugoj strani čekao loptu i nije skrivao nezadovoljstvo odlukom saigrača da šutira umesto da ga uposli.

02.12.2023. 16:17

39. minut "Parni valjak" konkretniji, Carević siguran

Domaći tim je konkretniji u pokušajima da dođe do vođstva, ali mu nedostaju bolji završni pas ili precizniji šut, dok Lazar Carević u isto vreme budno prati kretanje protivnika i na vreme interveniše.

02.12.2023. 16:10

29. minut Crno-beli "vode" u žutim kartonima

Nema još golova, nedostaju i šanse iz kategorije stoprocentnih, ali zato su "pala" tri žuta kartona. Oba ih je dobio tim Igora Duljaja, jer je sudija prvo opomenuo Kanutea, a onda i Natha. Posle njih na isti način je i Saldanja sankcionisan.

02.12.2023. 16:15

24. minut Antić poslao idealan pas sa leve strane, reprezentativcu Konga malo nedostajalo da iskoristi zicer

02.12.2023. 15:54

22. minut Odlična akcija domaćina, Kalulu za malo "kratak"

Partizan je izveo vrlo brzu i tečnu akciju, "bubamara" je klizila od igrača do igrača, ali je Kalulu bio za malo "kratak" i samo okrznuo dodavanje sa levog boka. Tek neki centimetar ga je delio od šuta sa samo par metara u praznu mrežu.

02.12.2023. 15:45

14. minut Otvoren fudbal oba tima

Već iz prvih napada oba tima vidi se da su i jedni i drugi rarpoloženi za igru i da nemaju nameru da se kriju iza lopte. Za sada se smenjuju akcije na obe polovine terena.

02.12.2023. 15:39

Meč je počeo, Marković ispao u zadnji čas iz startnih 11 crno-belih

Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Vojvodine, s tim da u startnoj postavi ipak nema Svetozara Markovića, jer se kapiten Partizana povredio na zagrevanju. Na njegovo mesto u zadnjoj liniji uleteo je Siniša Seničanin.