Čukarički u Nišu prekinuo dugu seriju superligaških mečeva bez pobede: Radnički srušen u drugom poluvremenu

26.11.2023 17:00
Đorđe Ivanović proslavlja gol sa saigračem MN Press
Đorđe Ivanović proslavlja gol sa saigračem

Čak šest kola Mozzart Bet Superlige Srbije fudbaleri Radničkog nisu znali za pobedu, da bi na današnjem gostovanju Radničkom iz Niša, u meču 16. runde prvenstva Srbije, konačno uzeli sva tri boda - 0:2 (0:0).

Od početka do kraja utakmice na "Čairu" srpski predstavnik u Ligi konferencije imao je više od igre, bio ofanzivniji i češće ulazio u šanse, ali je moralo da prođe čitavo poluvreme da materijalizuje očiglednu prednost u kvalitetu.

Gol se čekao tačno 48. minuta, tj. do asistencije Mihajla Cvetkovića i preciznog udarca njegovog kolege napadača Đorđa Ivanovića. Da se ne ode u nepotrebni rizik i neizvesnost na terenu ekipe iz zone ispdanja postarao se Stefan Kovač.

Vezistu iz Bosne iz Hercegovine uposlio je Marko Docić, a ovaj se pogotkom zahvalio na pomoći pomenutom igraču sredine terena na "generalnoj probi" za novu evropsku utakmicu. Čukarički 30. novembra biće domaćin Ferencvarošu, u pretposlednjem kolu grupne faze trećeg po jačini UEFA takmičenja.