Neprijatno iznenađenje za šampiona: Lacio u gostima nadigrao Napoli

Autor: Kosta Simetić

02.09.2023 22:52
Neprijatno iznenađenje za šampiona: Lacio u gostima nadigrao Napoli Tanjug/(Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)

Kada se pogleda veličina kluba kakav je Lacio, večerašnja pobeda nad Napolijem od 2:1 (1:1) ne može da se shvati kao iznenađenje, ali ukoliko "bacimo" pogled na start sezone Rimljana, ovaj trijumf niko nije očekivao.

Lacio je u prva dva kola poražen od Lećea (2:1) i Đenove (1:0), a ti neuspesi nadovezuju se na još dva izgubljena duela u pripremnom periodu - od Aston Vile (3:0) i Đirone (2:1). Sa druge strane, Napoli nije znao za poraz od 14. maja kada ga je nadigrala Monca 2:0.

Morao je Lacio da se "vadi" na stadionu "Diego Maradona" jer mu sledi i gostovanje Juventusu, a u svojoj nameri izabranici Maurisija Sarija su i uspeli.

Imali smo priliku u 30. minutu da vidimo pravu majstoriju u režiji Luisa Alberta. Njega je sa desnog boka proigrao Filipe Anderson, a ovaj spektakularno, petom, savladao Aleksa Mereta.

Napoli je ipak brzo došao do izjednačenja, a strelac je bio Pjotr Zjeliniski koji je pokazao rivalu da neće lako odneti ceo plen sa juga Italije.

Ali bilo je jasno da je danas dan za prvu pobedu Lacija u sezoni. U 52. minutu novu asistenciju upisao je Anderson, a on je sjajno proigrao Daičija Kamadu koji je ispostaviće se postavio konačan rezultat.