Lukaku van terena pet meseci | Arena Sport
srb
najnovije
Serija A

Veliki problemi za Napoli: Lukaku se na teren vraća tek naredne godine

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

10.09.2025 23:05
Romelu Lukaku Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Romelu Lukaku

Klupski doktor Napolija, Rafaele Kanoniko, govorio je o ozbiljnoj povredi napadača Romelua Lukakua, koju je zadobio ovog leta tokom prijateljskog meča protiv Olimpijakosa.

Belgijanac je doživeo pucanje butnog mišića sa oštećenjem tetivnog pripoja, što zahteva dužu pauzu od četiri do pet meseci, a prema rečima klupskog lekara, reč je o veoma teškoj povredi.

"Moramo da pojasnimo da se radi o ozbiljnom oštećenju rektus femorisa (prednjeg butnog mišića). Postojale su dve mogućnosti, hirurška intervencija ili konzervativni tretman. Pošto je vreme oporavka u oba slučaja slično, odlučili smo se za konzervativni pristup, što je i sam igrač prihvatio", izjavio je Kanoniko za Radio CRC.

Lukaku je u međuvremenu otputovao u Belgiju, gde je obavio dodatne specijalističke preglede i tamo nastavlja rehabilitaciju. Sve se odvija u koordinaciji sa medicinskim timom Napolija.

"U stalnom sam kontaktu sa njegovim terapeutima. Za dve nedelje jedan od naših stručnjaka putuje u Belgiju kako bi lično pratio napredak. Sve je pod kontrolom", dodao je Kanoniko.

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.