
pre 57 minuta 23: 39
Kodi Miler-Mekintajer nakon poraza od Olimpije: Ofanzivno možemo da se borimo sa svakim, ali odbrana dobija utakmice
Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da ostvare trijumf na otvaranju 26. izdanja Evrolige.
Luka Modrić (39) danas je zvanično predstavljen u Milanu. Kapiten hrvatske reprezentacije napustio je Real Madrid posle 13 godina, ovog leta mu je istekao ugovor, a novi klub biće mu slavni italijanski tim za koji je igrao njegov idol Zvonimir Boban. Baš o tome, a i o mnogim drugim stvarima govorio je Hrvat na pres konferenciji, pa evo kako se predstavio italijanskim medijima, koji su sa posebnom pažnjom izveštavali o dolasku legendarnog veziste.
Kako je rekao Modrić na početku konferencije, Milan mu je oduvek bio omiljeni klub, delom zato je dres tog tima nosio njegov zemljak - Zvonimir Boban.
"Odrastao sam gledajući italijanski fudbal. Milan bi je bio nadraži klub u Seriji A, takođe, moj idol Zvonimir Boban je igrao ovde, pa sam oduvek bio vezan za "rosonere", rekao je Modrić.
Upitan je šta može doneti Milanu i kako vidi italijanski fudbal danas.
"Mogu da ponudim svoje iskustvo. Radiću naporno i dati sve od sebe kako bi pokušao da napravim ono što sam uspeo negde drugde. Znam da su očekivanja od mene velika, ali sam spreman za to. Jedva čekam da započnem novi izazov i nadam se da ću ispuniti očekivanja navijača. Pratim dosta Seriju A, jer ovde igra mnogo hrvatskih igrača, a italijanski fudbal mi je jedan od omiljenih. Liga je prilično konkurentna i vraća se polako u doba kada je bila najbolja na svetu. Ekipe su vrlo dobro organizovane što se razlikuje od La Lige. Moram se brzo prilagoditi ovom stilu fudbala."
Koji je njegov cilj u Milanu?
Sećam se Milana kao jedne od najboljih ekipa na svetu. Ne smemo se zadovoljiti osrednjom sezonom ili samo plasmanom u Ligi šampiona. Što se tiče moje vizije za Milan, moramo biti skromni - potrebno je mnogo rada kako bismo klub vratili na vrh. Lično sam vrlo kompetitivan i želim da prenesem tu energiju na ekipu. Minimalan cilj mi je plasman u Ligu šampiona, ali Milan mora da teži osvajanju trofeja. To je moj cilj i to bi trebao da bude cilj svakoga iz Milana.
Jedan od ciljeva mu je da nastupi sa Hrvatskom na Mundijalu.
"Još je prerano reći da li je ovo moja poslednja sezona. Cilj je igrati na Svetskom prvenstvu, ali se prvo moramo kvalifikovati. Ne gledam predaleko unapred, pokušavam da živim u trenutku i da radim stvari kako treba. Zato želim da započnem ovu avanturu i da se pripremim na najbolji mogući način. Biće vremena za priču o budućnosti."
Kako je došlo do toga da pređe u Milan?
"Bilo je to vrla laka odluka a mene kad me Igli Tare (sportski direktor Milana) nazvao. Kada je došao u Hrvatsku, to mi je mnogo značilo jer je taj akt pokazao koliko je stalo Milanu do mene. Razgovarao sam sa porodicom, ali sam u sebi znao da je to najbolji izbor. Vrlo brzo sam se odlučio kad sam saznao da više neću igrati u Realu."
Kakvu će ulogu imati na terenu?
"Razgovarao sam sa Alegrijem oko toga... Mislim da svi znaju da se najbolje osećam na sredini terena, gde mogu organizovati igru i diktirati tempo. Ali, još uvek moram razgovarati sa trenerom kako bih shvatio njegovu viziju. Onda mi preostaje da naporno radim i da igram najbolje što mogu kako bi pomogao saigračima. Uloga koju sam imao u Realu je ona u kojoj se najbolje osećam. Međutim, mogu da se prilagodim bilo kojoj poziciji. Prioritet mora da bude tim, a ne pojedinac", rekao je skromno Modrić.
Hrvatski fudbaler potpisao je dvogodišnji ugovor sa Milanom.
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
Kad je Red Bull početkom septembra objavio da je njihov avanturistički sportista Peter Salzmann izveo najduži wingsuit let u istoriji, ta vest je odjeknula u medijima širom sveta. Za mnoge, to je bio još jedan spektakularni trik u nizu, ali za Red Bull to je još jedan dokaz kako ekstremni sportovi funkcionišu kao globalna reklama koja nikada ne prestaje.
Manchester United, pali gigant Premier lige, muči se da prati veće rivale nakon što su prihodi stagnirali, a gubici nastavili rasti. U vlasništvu porodice Glazer i britanskog milijardera Jima Ratcliffea, klub je objavio prihode od 666,5 miliona funti (910 miliona dolara) za fiskalnu godinu koja je završila u junu 2025, uz gubitak od 33 miliona funti.
Kad se zagrebački Sofascore pojavio na CBS Sports Golazo Networku s emisijom Numbers Don’t Lie powered by Sofascore, bio je to trenutak koji je najavio više od puke TV saradnje. Bio je to ulazak u srce američkog sportskog tržišta, kroz najbrže rastući sport na svetu i najbrže rastuću medijsku platformu u SAD.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
03.06.2025 08: 25
Milanu se ovog leta smeši rekonstrukcija postave, nakon loše kampanje u Seriji A. Na "San Siro" je stigao novi sportski direktor čiji glavni prioritet je dovođenje Luke Modrića.
29.09.2025 08: 54
"Rosoneri" su naneli prvi poraz u sezoni aktuelnom šampionu i pokazali su da je kriza iza njih i trener Masimilijano Alegri ne krije da je zadovoljan onim što su njegovi igrači prikazali.
28.09.2025 22: 44
Sjajan trijumf "rosonera" koji ih diže na vrh italijanskog šampionata.
28.09.2025 11: 14
Očekuje nas veliki spektakl ove večeri na stadionu "San Siro" u kojem na noge raspoloženom Milanu dolazi lider na tabeli Napoli (20.45, TV Arena 3 Premium).
pre 1 sat 23: 01
Okončani su današnji mečevi UEFA Lige šampiona...
pre 1 sat 22: 53
Na Kipru Bajern iz Minhena je vratio Pafos na "fabrička" podešavanja i pokazao im šta znači prava Liga šampiona.
pre 2 sata 22: 25
Jasno je da Dudića čeka prvo težak posao da dovede svlačionicu u red. Maribor posle deset odigranih kola ima 17 bodova, a toliko imaju i Koper i Bravo.
pre 2 sata 21: 59
U narednom kolu fudbaleri Ovijeda igraju protiv Levantea, a Valensija sa Đironom.
Ostavite komentar