pre 8 minuta 10: 00
Crvena zvezda u KLS želi da se iskupi za neuspešnu odbranu titule ABA lige
Nakon dvonedeljne pauze zbog ranog ispadanja iz završnice ABA lige, košarkaši Crvene zvezde započinju svoje učešće u KLS Superligi.
Od početka ove sezone Dušana Vlahovića mediji u Italiji preselili su bar uz 20 različitih klubova iz Juventusa. Ipak, sada je "Tutosport" promenio ploču, pa nove informacije govore u prilog tome da srpski napadač ostaje u Torinu.
Navodno će Igor Tudor pokušati na sve načine da zadrži Vlahovića u klubu. Reprezentativac Srbije izgubio je mesto u timu kod Mote, ali ga je Tudor vratio u startnih jedanaest i sada želi da ga zadrži.
Imaće Tudor i pomoć novog sportskog direktora Demijena Komolija, koji veruje u Vlahovićev kvalitet.
"Vlahović je vrhunski igrač, razgovarao sam sa njim prošle nedelje. Razmotrićemo situaciju i pokušati da donesemo najbolju moguću odluku", rekao je Komoli.
Inače u poslednjih mesec dana pominjalo se i da je Fenerbahče zainteresovan za Vlahovića, ali do pregovora nije došlo.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
24.04.2025 18: 17
Vlahović je sinoć zamenjen na poluvremenu utakmice sa Parmom, kako je naveo trener Igor Tudor, jer je imao problem.
12.04.2025 21: 27
Srpski napadač misli na saigrače u meču 32. kola Serije A.
08.04.2025 11: 20
Srpski napadač je konstantno pod udarom italijanskih medija, ali hrvatski stručnjak ima samo reči hvale za njega
05.04.2025 12: 30
Bivši trener Juventusa posvetio je i poseban segment u intervjuu za italijanske medije o saradnji sa Dušanom Vlahovićem.
pre 58 minuta 09: 10
Nije preveliko iznenađenje reći da Mančester siti nimalo nije zainteresovan da Kajl Voker bude u njihovom sastavu na početku naredne sezone.
pre 1 sat 08: 23
Nije se loše proveo u Turskoj, ali je sada red na povratak tamo gde je najviše blistao.
pre 11 sati 22: 50
Legendarni italijanski fudbaler Filipo Inzagi napustio je Pizu nakon istorijskog plasmana u Seriju A, saopšteno je iz kluba.
pre 11 sati 22: 40
Tek što je Fudbalski klub Partizan ozvaničio saradnju sa nekadašnjim fudbalerom Herenvena, Matejom Milovanovićem, na stadionu "JNA", a već je novo pojačanje "parnog valjka" stiglo na pripreme kako bi se priključilo ekipi Srđana Blagojevića.
Ostavite komentar