Inter deklasirao Veronu, Milan se u nadoknadi spasio poraza protiv Kremonezea

03.05.2023 23:05
Inter deklasirao Veronu, Milan se u nadoknadi spasio poraza protiv Kremonezea Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP

Inter i Milan u različitzim raspoloženjima čekaju narednu nedelju i prvi duel u polufinalu Lige šampiona. Oba milanska kluba su igrali protiv "davljenika" i pružili su dve različite partije: Inter je deklasirao Veronu kao gost 6:0, dok se Milan spasao poraza od Kremonezea na "San Siru" golom Mesijasa u nadokandi!

Verona se nadala čudu, a doživela je ubedljiv poraz i to samo u šest minuta. Od autogola Gaića, preko golčine Čalhanoglua do prvog od dva pogotka Edina Džeka proteklo je jedva šest minuta. Darko Lazović je izašao na poluvremenu, a njegova Verona primila je još tri gola.

Milan je igrao viktorije protiv Kremonezea a izvukao je bod golom Mesijasa u drugom minutu nadoknade iz slobodnog udarca. Sjajni je branio Karneseki sve do tada za goste koji su vodili od 77. minuta pogotkom Okerekea. Roso-neri su u sve težoj situaciji, izmiše im Liga šampiona.

Nju neće videti po svemu sudeći ni Roma koja je remizirala u Monci. Zato je Lacio (Sergej Milinković Savić igrao u drugom delu) pobedom nad Sasuolom povratio drugu poziciju i sve je bliži Ligi šampiona.