pre 9 minuta 09: 00
Preminuo Roko Komiso - prvi čovek Fiorentine
Predsednik Fiorentine Roko Komiso preminuo je danas u 76.godini, saopštio je italijanski fudbalski klub iz Firence.
Tanjug/Tano Pecorar /LaPresse via AP
Najpostojaniji i najbolje ocenjeni golman Serije A posle 11 kola je - Vanja Milinković Savić. Golman Torina je ponovo branio postojano bez obzira na poraz i sa prosekom od 6.40 sa trećeg mesta je skočio na prvo zamenivši na njemu Davida De Heu iz Fiorentine.
Sjajno brani srpski reprezentativac i u ovoj sezoni, od početka je među top 5 najbolje ocenjenih a sada je izbio i na čelo. Doduše, samo jedan loš dan može da ga "zbaci" sa trona i spusti sa liste, međutim, za sada je Srbin prvo ime "bikova" iz Torina. I dalje ima najviše odbrana u Seriji A - čak 37 (50 udaraca u gol).
Na drugo mesto sa četvrtog stigao je Mile Svilar. Sprski golman u Romi ima prosečnu ocenu 6.36, brani zaista odlično, ima 33 odbrane od 46 udaraca. Na trećem mestu je golman Atalante Marko Karneseki sa prosečnom ocenom 6.30, četvrti j Devis Vaskez (emopoli) sa 6,23, a peti Majk Menjon iz Milana sa ocenom 6.20.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
13.10.2025 10: 30
Srpski golman Rome govorio o vremenu kada je sedeo na klupi a nije znao zašto.
29.09.2025 20: 00
Impresivno deluje i podatak da je od 14 šuteva koji su išli u okvir gola u prvih pet kola sezone, Svilar zaustavio 13. Zbirno, ako se računa kalendarska 2025, srpski golman je čak 15 puta je bio nesavladan u okviru Serije A, što nikome nije pošlo za rukom od golmana iz najjačih liga Evrope.
14.09.2025 14: 31
U narednom kolu Roma igra derbi i formalno gostuje Laciju, dok će Torinu ugostiti Atalantu.
11.07.2025 15: 10
Najbolji golman Serije A ostaje u Rimu na duže staze.
YouTube
pre 10h
YouTube
pre 10h
pre 10 minuta 09: 00
Predsednik Fiorentine Roko Komiso preminuo je danas u 76.godini, saopštio je italijanski fudbalski klub iz Firence.
pre 10 sati 23: 02
Espanjol je poražen od Đirone 0:2 (0:1) u 20. kolu Primere La Lige.
pre 10 sati 22: 57
Pari sen Žermen ubljiv protiv Lila 3:0 (1:0) uz dva pogotka Osmana Dembelea.
pre 10 sati 22: 45
Piza i Atalanta su remizirali 1:1 (0:0) u prvom meču 21. kola Serije A.
Ostavite komentar