Šampion se muči i dalje: Napoli u 90. minutu izbegao poraz od Đenove

17.02.2024 17:01
Fudbaleri Đenove i Napolija Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Fudbaleri Đenove i Napolija

Fudbaleri Napolija su odigrali nerešeno sa Đenovom 1:1 (0:1) u 25. kolu italijanske Serije A. Delovalo je da će Napolitanci biti poraženi na svom terenu, ali je Siril Ngong doneo bod šampionu u 90. minutu.

Ekipa Valtera Macarija je bolje otvorila utakmica. Imala je incijativu tokom većeg dela prvog poluvremena, ali to im nije donelo apsolutno ništa u napadu. Ni 71 posto poseda lopte nije bilo dovoljno aktuelnom šampiona da povede. Sa druge strane Đenovljani su uputili tri šuta ka golu Aleksa Mereta, ali se na pauzu otišlo bez pogodaka.

Već u 47. Morten Frendrup je doneo gostima prednost. U akciji koja je potekla od golmana, Đenova je u svega pet-šest dodavanja stigla do kaznenog prostora Napolitanaca, a Danac je bio precizan ga 0:1. Dodao je šampion Italija gas, ali šta god da su probali, tim Alberta Đilardina je imao spreman  odgovor. Tako je bilo sve do 90. minuta kada je Siril Ngong savladao Josepa Martineza za konačnih 1:1.

Napoli se nakon ovog remija nalazi na devetoj poziciji sa 36 osvojenih bodova, dok Đenova zauzima 11. mesta sa 30.