Menadžer Čelsija, Enco Mareska izjavio je danas u Londonu da će igrači londonskog kluba Lijam Delap i Estevao biti spremni za predstojeći meč 18. kola Premijer lige protiv Aston Vile.
"Estevao se vratio i biće dostupan za utakmicu u subotu. Takođe i Delap. Oba igrača su se vratila u tim", rekao je Mareska na konferenciji za medije, preneo je londonski klub.
Delap je povredio rame 6. decembra na utakmici protiv Bornmuta (0:0).
"Nismo tačno znali koliko će Lijam dugo da bude van terena, ali se vraća u subotu. Srećni smo što su oba igrača tu", dodao je menadžer Čelsija.
Mareska je izjavio da je Kol Palmer, koji se nedavno vratio u tim posle problema sa povredama prepone i prsta, spreman je da odigra svih 90 minuta.
"Mislim da je Kol spreman da igra 90 minuta. Igrao je sat vremena protiv Evertona, a zatim je igrao više od 70 minuta protiv Njukasla. On se oseća dobro i mislim da bi sada mogao da igra svih 90 minuta", naveo je Mareska.
Utakmica između Čelsija i i Aston Vile biće odigrana u subotu od 18.30 časova u Londonu.
"Biće to veoma teška utakmica, moraćemo da budemo u najboljem izdanju, jer Aston Vila igra veoma dobro. Imaju jasan način igre i veoma su organizovani i sa loptom i bez nje. Puni su samopouzdanja, ali igramo na svom terenu i pokušaćemo da osvojimo tri boda", istakao je Mareska.
Aston Vila se nalazi na trećem mestu na tabeli Premijer lige sa 36 bodova, dok je Čelsi na četvrtoj poziciji sa 29.
Ostavite komentar