
pre 13 minuta 16: 14
Ispisana istorija Premijer lige: Notingem smenio Postekoglua posle 39 dana
Poraz od Čelsija doveo do nove smene trenera kod "šumara".
Krenula je Crvena zvezda sa prodajom igrača nakon neuspešne kvalifikacije u UEFA Ligu šampiona. Postoji već niz igrača koji su na pragu odlaska, a prvi koji je to zvanično učinio jeste Veljko Milosavljević - i to za rekordnu cifru.
Bornmut je bio spreman da odvoji 15 miliona evra za talente mladog štopera srpskog šampiona, što je jedan više nego što je klub iz Ljutice Bogdana zaradio na Andriji Maksimoviću. Pritom, našem jedinom takmičaru u Evropi ove sezone ide i 10 odsto od naredne prodaje.
Nazirale su se promene u taboru crveno-belih od momenta kada je Pafos postigao izjednačujući gol u revanšu plej-ofa kvalifikacija za LŠ. Jasno je da klub ovakvih razmera ima isplaniran budžet, a pošto je novčana nadoknada za Ligu Evrope daleko manja nego za najviši rang - jasno je da prihod mora doći iz nekog drugog izvora.
U tom smislu, prodaja Milosavljevića je dobra odluka - iako će njegov izostanak biti primetan na terenu. Bilo je dosta zainteresovanih za sveže punoletnog srpskog fudbalera, ali su "trešnjice" poslale "najslađu" ponudu! Ovo je drugo leto zaredom gde neki srpski defanzivac odlazi u Premijer ligu. Prošle sezone to je učinio Kosta Nedeljković, a sada je red na novog srpskog reprezentativca da se oproba u najjačoj ligi sveta.
Bornmut na njega gleda sa puno potencijala, potencijalno kao zamenu za Dina Hujsena kog su ovo leto prodali Real Madridu. Visok i stamen centralni defanzivac koji je mlad i spreman da se suoči "oči u oči" sa najboljim napadačima današnjice.
U Zvezdi je od mladih selekcija, a u prvi tim probio se prethodne sezone. Iako prošle godine nije ostvario nastup u Ligi šampiona, ukupno je odigrao 27 partija za klub, gde je u dva navrata bio osvajač duple krune.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
14.09.2025 19: 12
Pančevci im nisu bili ravni, a publika na "Rajku Mitiću" videla je čak sedam golova svojih miljenika.
14.09.2025 08: 55
Srpski štoper igrač utakmice na debiju za Bormut.
13.09.2025 19: 22
Odmah je dobio priliku, koju je ugrabio i iskoristio na sjajan način.
13.09.2025 17: 56
Do sada je Premijer liga videla 33 srpska predstavnika, a sada je na red stigao i Veljko Milosavljević - koji je sa 18 godina ostvario svoj debi za Bornmut u najjačoj ligi sveta.
YouTube
pre 50min
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 18h
pre 13 minuta 16: 14
Poraz od Čelsija doveo do nove smene trenera kod "šumara".
pre 22 minuta 16: 05
Sevilja je vodila, ali Majorka je slavila 1:3 (1:0) u 9. kolu Primere La Lige.
pre 36 minuta 15: 51
OFK Beograd ubedljivo slavio protiv Napretka 4:0 (2:0) u 12. kolu Mozzart Bet Superlige.
pre 1 sat 15: 23
Za razliku od Londonskog tima, Notingem Forest nastavlja silaznom putanjom. Ovo im je treći uzastopni poraz u Premijer ligi, a ako se uračuna i duel u Ligi Evrope – četvrti zaredom.
Ostavite komentar