pre 14 minuta 15: 50
Da li će Iran učestvovati na Svetskom prvenstvu? "Želimo da igramo za 100 ubijenih devojčica..."
Nekoliko zvaničnika tamošnjeg saveza se oglasilo, ali konkretnih odgovora trenutno nema...
Profimedia
Nisu fudbaleri Arsenala izgledali ubedljivo u pobedi protiv Mančester junajteda u prvom kolu Premijer lige, ali su danas i te kao pokazali da ne žele još jednu sezonu razočaravajućeg srebrnog znamenja. Danas je stradao Lids, koji je razmonitran na gostujućem terenu sa 5:0 (2:0).
Veoma su moćno izgledale "tobdžije" na "Emirejtsu", ali je prošlosezonski šampion Čempionšipa odolevao sve do kraja prvog dela. Delovalo je da mogu posustati samo u 20. minutu, kada je David Raja spasao svoj tim na golu posle pokušaja glavom Patrika Stujika.
Ipak, prednost za crveno-bele je ubrzo došla, a kako bi drugačije londonski klub mogao da povede, nego iz prekida. Kao i u duelu sa "đavolima", ponovo je korner bio koban po protivnika - izveo ga je Deklan Rajs, a loptu je glavom zahvatio Jurjen Timber, čime je načeta mreža Lukasa Perija u 34. minutu.
Kada je krenulo da sipa, kao da nije htelo da stane. U prvom minutu nadoknade, Bukajo Saka je sjajnim prodorom pokazao majstoriju i iz prilično nezgodne pozicije kraj desne stative odlično šutirao, postavivši tako rezultat 2:0 pred odlazak na odmor.
Međuti, uprkos sjajnoj partiji gotovo čitavog tima, najveća radost je došla posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu preko nikog drugog do Viktora Đokereša - i to na kakav način! Platio je 63 miliona evra (uz potencijalnih 10 miliona kroz bonuse) Arsenal svog kapitalca prelaznog roka Sportingu, a danas je video delić onoga što je želeo. Delovalo je kao da je izolovan Šveđanin na levoj strani terena, a onda je agilnošću i brzinom krila nanizao dva defanzivca Lidsa, došao na ivicu peterca, a potom šutirao u bliži Perijev ugao za svoj prvenac u Premijeršipu. Čuvar mreže gostiju je samo pogledom ispratio loptu...
Naravno, iako je Đokerešov prvenac u Premijer ligi bio takozvani "hajlajt" večeri, ipak je prava zvezda bio Timber, koji je posle gola i asitencije Saki, ponovo uspeo da se upiše u strelce. Centrirao je ponovo Rajs iz ugla, a posle gužve i loše zahvaćenog udarca Rikarda Kalafjorija, najsnalažljiviji je bio Holanđanin, koji je pogodio glavom.
Činilo se četiri, ali kao što smo rekli, nije mogao da se zaustavi Arsenal. U četvrtom minutu nadoknade jedan neoprezan start u šesnaestercu, omogućio je Šveđaninu da se još jednom upiše u strelce. Samouvereno je uzeo loptu u ruke, snažno se zaleteo i pogodio u desni ugao Perija, koji je otišao u pogrešnu stranu u petom minutu nadoknade. Samo mogu da se nadaju "tobdžije" da će ovo biti uvodna dva gola od mnogih ubojitog momka mađarskih korena.
Posle ovakvog nastupa, jedina briga Mikela Artete može biti činjenica da je kapiten tima, Martin Odegard morao da napusti teren u 38. minutu usled povrede.
U narednom kolu, posle polovičnog učinka u uvodna dva kola, Lids dočekuje Njukasl, a "tobdžije" idu u goste Liverpulu na derbi kola sa maksimalnim učinkom. Ove utakmice možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
PETAK
Vest Hem - Čelsi 1:5 (1:3)
/Paketa 6 - Pedro 15, Neto 23, Fernandez 34, Kaisedo 54, Čaloba 58/
SUBOTA
Mančester siti - Totenhem 0:2 (0:2)
/Džonson 35, Paljinja 45+2/
Bornmut - Vulverhempton 10 (1:0)
/Tavernije 4/
Brentford - Aston Vila 1:0 (1:0)
/Utara 12/
Barnli - Sanderlend 2:0 (0:0)
/Kulen 47, Entoni 88/
Arsenal - Lids 5:0 (2:0)
/Timber 34, 56, Saka 45+1, Đokereš 48, 90+5/
NEDELJA
Everton - Brajton 15.00 (A3P)
Kristal Palas - Notingem Forest 15.00 (A2P)
Fulam - Mančester Junajted 17.30 (A1P)
PONEDELJAK
Njukasl - Liverpul 21.00 (A1P)
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
01.03.2026 10: 01
Arsenal i Čelsi su se potom sastali dva puta u razmaku od tri nedelje u polufinalu Liga kupa, a „tobdžije” su slavile sa ukupnih 4:2.
23.02.2026 20: 00
Ostalo je još 11 utakmica, tojest tri meseca, do kraja sezone...
22.02.2026 19: 40
Fudbaleri Arsenala su u okviru 27. kola Premijer lige savladali u derbiju severnog Londona ekipu Totenhema sa ubedljivih 4:1.
22.02.2026 09: 58
Londonski tim nema više lagodnu distancu u odnosu na "građane", u trci za titulu prvaka Engleske.
YouTube
pre 16h
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 18h
pre 15 minuta 15: 50
Nekoliko zvaničnika tamošnjeg saveza se oglasilo, ali konkretnih odgovora trenutno nema...
pre 55 minuta 15: 10
Srpski stručnjak ostvario samo jednu pobedu, i čak šest poraza od kako je seo na klupu grčkog tima.
pre 1 sat 14: 50
Tim iz Londona već predugo bez bodovne maksimale na velikim gostovanjima u Premijer ligi.
pre 2 sata 14: 00
Jedan od junaka meča bio je Stefan Pirgić, koji je sigurno realizovao jedanaesterac i postigao prvi gol na utakmici, trasirajući put ka novim bodovima koji bi mogli imati presudan značaj u borbi za plej-of.
Ostavite komentar