Premijer liga

Sudije sada i na Fernandešovom nišanu: Rekli su da će češće svirati kada igrači blokiraju golmana i ne gledaju loptu, ali to su samo rekli

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

17.08.2025 21:11
Bruno Fernandeš, fudbaler Mančester junajteda Guliver/Reuters/Hannah McKay
Bruno Fernandeš, fudbaler Mančester junajteda

Fudbaleri Arsenala pobedili su kao gosti Mančester junajted rezultatom 1:0 u meču prvog kola engleske Premijer lige. Jedini gol na meču postigao je Rikardo Kalafjori u 13. minutu, a pogodak je priznat iako je Vilijam Saliba bio ispred golmana domaćih Altina Bajindira i delovalo je da ga je ometao na aut-liniji, ali su iz VAR sobe ostali nemi.

Posle meča, na konferenciji za medije se novinarima obratio Ruben Amorim, koji je istakao da je zadovoljan predstavom svog tima, uprkos porazu. 

"Zaista sam ponosan na momke, bili su stvarno hrabri u svemu što su radili tokom utakmice. Čestitam im na predstavi, ali ne i na rezultatu, jer smo izgubili kod kuće. Zaslužili smo drugačiji rezultat", rekao je Ruben Amorim i dodao:

"Bili smo agresivniji nego prošle godine, više smo sprintali, bili smo hrabriji, išli smo jedan na jedan i pritiskali visoko. Sa loptom imamo kvalitet, nismo ih gubili u izgradnji napada kao prošle godine, kada smo se mnogo mučili"

Smatra da su se nova pojačanja dobro pokazala, pre svega misleći na Brajana Embeuma i Mateusa Kunju. 

"Postoje sitnice o kojima treba da pričamo, igrači poput Kunje i Embeuma mogu da podignu stadion na noge u jednom trenutku. Najvažnije je da nismo bili dosadni. Ali, moraćemo da pobeđujemo u utakmicama", poručio je Ruben Amorim, a nadovezao se Bruno Fernandeš:

"Mnogo su kreirali, bili su na pravim pozicijama. Znamo da su opasni i da predstavljaju pretnju. Veoma smo svesni šta mogu da daju timu. Njihov prvi utisak je dobar, ali sam prilično siguran da će se mnogo bolje snaći".

Naročito teške reči je imao povodom načina na koji je Arsenal dao jedini gol na meču. 

"Kada dodirnete golmana, a on ne može da skoči, to otežava Bajindiru. Znamo da (sudije prim. aut) u Premijer ligi to ne sviraju često. Čak su imali i sastanak sa nama i rekli da će češće svirati u slučajevima kada igrači blokiraju i ne gledaju loptu, ali to su samo rekli", kazao je kapiten Mančester junajteda.