
pre 22 minuta 08: 50
Gore nije moglo: Nejmar u suzama nakon što je Santos doživeo debakl na svom terenu
Pred domaćim navijačima pretrpeli su 6:0 poraz od Vaska Da Game koji je ostavio Nejmara u suzama!
Mladi španski fudbaler srpskog porekla, Stefan Bajčetić, ulazi u završnu fazu oporavka od povrede zadnje lože, ali njegovo mesto u planovima Liverpula i dalje je pod velikim znakom pitanja.
Kada mu je Jirgen Klop pre više od dve godine ukazao poverenje i pružio mu šansu u prvom timu, delovalo je da je Bajčetić na putu ka velikoj karijeri.
Igrao je na sredini terena sa zrelošću koja je iznenadila mnoge, ali je niz povreda, uključujući ozbiljnu povredu lista, zaustavio njegov uspon.
Nakon toga usledile su pozajmice, najpre u austrijski Salcburg, zatim u španski Las Palmas, ali ni u jednom klubu nije uspeo da ostavi trag koji bi ga vratio u ozbiljnije planove matičnog tima.
Sada, pod vođstvom Arnea Slota, izgleda da Liverpul ne vidi Bajčetića kao deo ključne rotacije.
Klub i dalje razmatra mogućnosti, da li će uslediti nova pozajmica ili čak permanentni transfer, ostaje da se vidi.
Iako ima samo 20 godina, Bajčetić već ima solidno iskustvo iza sebe, a interesovanje za njega ne manjka.
Prema pisanju stranih medija, javili su se klubovi iz Portugala i Italije, ali mladi vezista navodno preferira povratak u Španiju, zemlju u kojoj je rođen i gde se najprijatnije oseća.
U svakom slučaju, naredni korak u njegovoj karijeri mogao bi biti ključan za nastavak razvoja i povratak na nivo koji se od njega očekivao.
Prošlo je više od dve decenije od završetka krvavih sukoba između Ruande i Demokratske Republike Kongo, tokom kojih je živote izgubilo više od pet miliona ljudi. Ipak, umesto vojnika i tenkova, danas ova dva afrička suseda vode novi oblik borbe: marketinški rat na fudbalskim dresovima evropskih velikana.
Kad sportisti iz regiona potpisuju višemilionske ugovore u Italiji, Španiji ili SAD, ne pitaju se samo o klauzulama i bonusima, već i o tome gde će platiti porez, jer između dva sponzorska spota i tri treninga, jedna odluka o prebivalištu može doneti ili odneti desetine miliona evra.
Francuski fudbalski gigant Paris Saint-Germain objavio je na Bitcoin konferenciji u Las Vegasu da u bilansu kluba drži 120 bitcoina, trenutne vrednosti oko 14,5 miliona dolara.
Tema tužbi protiv Manchester Cityja izazvala je podele među navijačima.
Fudbal danas sve više nalikuje velikim korporacijama nego sportskim klubovima kakve smo znali pre nekoliko decenija. Ključni razlog za to su ogromni novčani iznosi koji cirkuliraju, a koji se kreću od vrtoglavih transfera igrača do astronomskih ugovora o TV pravima.
09.05.2025 16: 35
Ubrzo nakon osvajanja Premijer lige, Liverpulu je pokvareno slavlje objavom da Trent Aleksander-Arnold napušta klub i odlazi za Real Madrid.
09.05.2025 13: 11
Vezni igrač Liverpula tek četvrti Argentinac koji je dobio ovakvo priznanje u Engleskoj, a Portugalac je imao svih pet pobeda na klupi "vukova".
30.04.2025 11: 43
Nakon vladavine Sitija, "crveni" su čak pet kola pred kraj osigurali drugu Premijer ligu u klupskoj istoriji, a ovog puta na kormilu je bio Arne Slot.
27.04.2025 22: 59
Trener kluba sa "Enfilda" istakao zaostavštinu prethodnika na njegovom mestu.
pre 23 minuta 08: 50
Pred domaćim navijačima pretrpeli su 6:0 poraz od Vaska Da Game koji je ostavio Nejmara u suzama!
pre 9 sati 23: 41
Domaćini su do trijumfa došli u poslednjih 20 minuta kada su postigli dva gola.
pre 10 sati 23: 00
Srpski fudbaler Nemanja Maksimović potpisao je za Šabab Al Ahli, saopštio je danas klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.
pre 10 sati 22: 50
Bliži se start sezone za italijanske klubove, a Roma je i dalje u potrazi za novim pojačanjima.
Ostavite komentar