pre 8 minuta 13: 50
Nikola Jović realan prema sebi, a onda i prema drugima: Ne izgledam dobro
Srpski košarkaš zna zbog čega ne uživa veliko poverenje trenera Majamija.
Prema pisanju engelskog "Skaj sportsa", fudbaler Ajaksa, Džorel Hato, novi je član Čelsija, nakon što su klubovi finalizovali dogovor oko transfera mladog defanzivca.
Londonski klub će za Hatove usluge izdvojiti oko 35 miliona funti, a u ugovor su uključeni i dodatni bonusi koji bi mogli dodatno povećati vrednost transfera.
Ajaks je u početnim pregovorima tražio 52 miliona funti, ali je na kraju pristao na nižu cifru.
Hato bi u narednim danima trebalo da doputuje u London kako bi obavio lekarske preglede i stavio potpis na višegodišnji ugovor sa „plavcima“.
Prema pisanju "Skaj sportsa" dogovorena je saradnja na sedam godina, što je još jedan dokaz da Čelsi u 18-godišnjeg štopera polaže velike nade za budućnost.
Hato nije bio u konkurenciji za tim Ajaksa u nedeljnom finalu Kupa Komo, jer nije želeo da rizikuje eventualnu povredu pred realizaciju transfera u Premijer ligu.
Njegova najveća prednost je što može da pokrije dve ključne defanzivne pozicije, štopera i levog beka, pa se u klubu veruje da će doneti dodatnu stabilnost.
Upravo na mestu levog beka, Mark Kukurelja je prošle sezone sakupio gotovo 70 nastupa, računajući i reprezentaciju Španije.
Dovođenjem Hata, Čelsi kompletira svoje sedmo pojačanje ovog leta pod vođstvom trenera Enca Mareske.
Pre njega, u klub su već stigli Žoao Pedro, Lijam Delap, Džejmi Gitens, Estevao, Dario Esugo i Mamadu Sar.
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
28.11.2025 23: 00
Kler Volš, koja je u Čelsiju bila angažovana u blagajni kluba, u periodu od 8. juna 2019. do 23. oktobra 2023. godine nezakonito je pribavila ukupno 208.520 funti.
28.11.2025 21: 10
Jedan od najboljih fudbalera Čelsija, Kol Palmer biće spreman za veliki derbi sa Arsenalom potvrdio je menadžer"plavaca" Enco Marseska.
22.11.2025 15: 29
Fudbaleri Čelsija su otvorili 12. kolo Premijer lige na sjajan način...
22.11.2025 09: 10
"Svrake" u borbi za bodove nisu od 2019. slavili protiv Mančestera, Notingem gostuje Liverpulu.
pre 28 minuta 13: 30
Obnova licence vrši se na svake tri godine, odnosno toliko će ova generacija trenera biti mirna, kada to učini ovog decembra. Ako je trener ne produži, ona gubi važnost istog trenutka. Pravila su jednostavna: nema validne licence – nema ni rada.
pre 59 minuta 12: 59
Srpski stručnjak posle velikih neprijatnosti koje imao odlučio se za ovaj korak.
pre 1 sat 12: 29
Uprkos činjenici da je rival iz nižeg ranga, u redovima "stare dame" ne postoji ni promil opuštanja. Atmosfera u svlačionici poručuje da se sutrašnjoj utakmici prilazi kao da je finale.
pre 1 sat 12: 20
Branilac španske titule i prestonički sastav igraju jedan od najvećih derbija svog prvenstva.
Ostavite komentar