pre 19 minuta 19: 47
Mančester junajted ispraća devetoricu svojih fudbalera ovog leta, s jednim traju pregovori
Klub sa "Old Traforda" pravi ozbiljnu rekonsrtukciju prvog tima, za novu sezonu.
Fudbaleri Livepula i Njukasla uradili su ono što se od njih očekivalo u 23. kolu Premijer lige, "crveni" protiv Ipsviča - 4:1 (3:0), a "svrake" na terenu Sautemptona - 1:3 (1:2). Taman u skladu s velikim rasponom u mestima na tabeli između dobitnika i gubitnika.
Lider sa "Enfilda" nije imao milosti prema jednom od najgorih timova ove sezone, a razlika u klasi materijalizovana je već u prvoim poluvremenu, kada su Soboslaj (11. minut), naravno Mohamed Salah (35) i Gakpo (44) ubili u pojam gostujući sastav. Poslednji sa liste strelaca u nastavku je samo pečatirao zlu sudbinu Ipsviča (60).
Kao još jedan dokaz izlaska iz sitne rezultatske krize, u prvenstvu, ako se tako mogu okvalifikovati remiji Mančester junajtedom i Notingem Forestom. Grivs je pred kraj utakmice (90) samo ublažio 13. ligaški poraz svog tima.
U isto vreme, Njukasl je rezultatski potpuno opravdao ulogu favorita u megdanu sa već viđenim članom Čempionšipa, od sezone 2025/26, laganim trijumfom na tuđem terenu - 1:3 (1:2). Učinio je to šutevima dvostrukog strelca Isaka (26, 30) i Tonalija, pa je Bednarekov precizan udarac (10) bio samo pucanj u prazno.
Gosti su na ovaj način preskočili Njukasl na četvrtoj poziciji, makar dok "građani" večeras ne izađu na teren i odmere snage u derbiju ove runde sa Mančester sitijem (18.30, TV Arena 1 Premium).
SUBOTA
Liverpul - Ipsvič 4:1 (3:0)
/Soboslaj 11, Salah 35, Gakpo 44, 60 - Grivs 90/
Vulverhempton - Arsenal 0:1 (0:0)
/Kalafjori 74/
Sautempton - Njukasl 1:3 (1:2)
/Bednarek 10 - Isak 26 p, 30, Tonali 51/
Brajton - Everton 0:1 (0:1)
/Endiaj 42 p./
Bornmut - Notingem Forest 5:0 (1:0)
/Klajvert 9, Utara 55, 61, 87, Semenjo 90+1/
Mančester siti - Čelsi 18.30 (A1P)
NEDELJA
Totenhem - Lester 15.00 (A1P)
Kristal Palas - Brentford 15.00 (A2P)
Aston Vila - Vest Hem 17.30 (A2P)
Fulam - Mančester junajted 20.00 (A2P)
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
28.05.2025 15: 25
Velika tragedija zadesila je Liverpul na slavljeničkoj paradi osvajača Premijer lige.
27.05.2025 11: 20
"U incidentu je povređeno najmanje 50 osoba, od čega je 27 hospitalizovano, a vlasti su prethodno saopštile da se dvoje ljudi nalazi u težem stanju, uključujući jedno dete."
25.05.2025 19: 02
Iz Premijer lige su ispali Lester, Ipsvič i Sautempton.
24.05.2025 19: 34
Došlo je vreme da Liverpul naplati izuzetne partije koje pružaju čitave sezone u Premijer ligi. Rajan Gravenberh dobio je priznanje za najboljeg mladog igrača u engleskom šampionatu.
pre 19 minuta 19: 47
Klub sa "Old Traforda" pravi ozbiljnu rekonsrtukciju prvog tima, za novu sezonu.
pre 39 minuta 19: 27
Fudbaleri Crvene zvezde će se uskoro okupiti u Beogradu, kako bi krenuli sa letnjim pripremama za takmičarsku sezonu 2025/2026. Crveno-bele očekuju zahtevni izazovi na putu do odbrane duple krune i još jednog učešća u ligaškim fazama UEFA takmičenja.
pre 1 sat 19: 05
Fudbalska reprezentacija Srbije odradila je danas trening na stadionu "Čair" u Nišu uoči meča protiv Andore u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine.
pre 1 sat 18: 42
Selektor fudbalske reprezehtacije Poljske reagovao na odluku prve zvezde ekipe.
Ostavite komentar