Derbi severnog Londona pripao Arsenalu, Totenhem nije uspeo da dođe do preokreta

28.04.2024 16:59
Fudbaleri Arsenala i Totenhema Tanjug/AP Photo/Kin Cheung
Fudbaleri Arsenala i Totenhema

U 195. derbiju severnog Londona, Arsenal je savladao Totenhem i nastavio krupnim koracima da gazi ka tituli u Premijer ligi. Bar posle prvog dela igre činilo se da će "tobdžije" lako stići do tri boda, ipak, na kraju je viđena prava drama, dva gola domaćih u nastavku utakmice, ali nije to bilo dovoljno za preokret.

Sad više nema sumnje da je Arsenal ekipa, koja ove sezone bar u Engleskoj igra najlepšti fudbal. Zanimljivo je da u gostima lider na tabeli nije primio gol čak više od 600 minuta. Ipak, na putu do rekorda golom u 65. minutu sprečio ih je Romero i to posle greške golmana Raja, a sa bele tačke bio je siguran i Son.

Nisu se praktično navijači Totenhema smestili na svoja sedišta, a Arsenal je došao do prvog gola. Ipak, taj pogodak Haverca iz 13. minuta je poništen zbog ofsajda. Slavlje niko "tobdžijama" nije mogao, međutim da oduzme dva minuta kasnije. Hojberg je pokušao da izbije loptu glavom iz svog peterca nakon centaršuta, ali je pogodio desne rašlje svog gola - 0:1.

Kao da je ovaj pogodak "presekao" domaće, jer je vrlo brzo na semaforu već bilo 2:0 za goste. Bukajo Saka je primio odličan pas u šesnaestercu i izbio sam na golmana Totenhema. Šutirao je nisko u levi ugao i pogodio za novo slavlje gostiju.

Brzo su igrali igrači Arsenala, nikako nisu uspeli da ih isprate domaći, a već u 37. minutu bilo je 3:0 za Artetine izabranike.

Posle kornera Kai Haverc je precizno šutirao glavom i poslao loptu iza leđa golmana Totenhema.

Na "kolenima" su bili igrači Totenhema i prava je sreća što do kraja prvog dela nisu primili još neki gol.

Arsenal je nastavio sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, ali je Totenhem preko Romera u 65. minutu iskoristio grešku golmana Raja, koji je ispucao loptu tačno na nogu domaćeg igrača. Posle takvog poklona, pomenutom igraču nije bilo teško da loptu smesti u mrežu.

Očekivalo se da će ovaj gol dodatno ohrabtiti igrače Totenhema, a tako je i bilo, pa je prava drama viđena u poslednjih pet minuta utakmice.

Posle prekršaja nad Benom Dejvisom sudija je posle VAR provere pokazao na belu tačku, a sigurna realizator bio je Son.

Pokušavali su igrači Totenhema da dođu do izjednačenja, napadali su gol Arsenala, ali u šest minuta nadoknade nisu uspeli da ugorze golmana gostiju.

Inače, u meču za prestiž, Bormut je ubedljivo savladao Brajton na domaćem terenu i skočio na 10. mesto na tabeli.