Sautempton protiv Lestera prekinuo lošu seriju, Alkaraz "smečovao" za tri boda

Izvor: Arena sport

04.03.2023 20:33
Sautempton protiv Lestera prekinuo lošu seriju, Alkaraz "smečovao" za tri boda Guliver/REUTERS PETER NICHOLLS

Fudbaleri Sautemptona dočekali su pobedu kod kuće u Premijer ligi, a čekali su je na poslednjih osam utakmica, još od 30. avgusta prošle godine kada su savladali Česli sa 2:1.

Posrećilo im se u 26. kolu protiv Lestera, direktnog rivala u borbi za opstanak, a slavili su rezultatom 1:0. Pojačanje u zimskoj pauzi Karlos Alkaraz postigao je pogodak u 35. minutu i doneo tri boda svom timu.

Romeo Lavija presekao je napad rivala na svojoj polovini, proigrao je Če Adamsa koji je idelano uposlio Alkaraza. Argentinac se ubacio iza leđa odbrane gostiju, izašao pred golmana Vorda i matirao ga.

Tri minuta ranije mogao je domaćin iz penala da stekne prednost. Kastanj je igrao rukom u svom šesnaestercu, doseđena je najstroža kazna koju je izveo nabolji igrač Sautemptona Džejsm Vord-Praus. Njegov šut sa 11 metara odbranio je Deni Vord.

Lester je imao prilike da izbegne poraz. Dve šanse propustio je Keleči Ihenačo, a u poslednjim komentima meča, nakon centaršuta sa leve strane, golman domaćih Bazunu je nepotrebno istrčao. Hari Suter glavom je ciljao u nebranjenu mrežu, međutim, prečka je sačuvala pobedu domaćinu.