pre 5 minuta 14: 40
Prvi put u istoriji amaterskog fudbala: Srpska liga Zapad ima naslovnog sponzora - Superbet
Ugovor koji pomera granice sa Superbetom, saradnja koja do danas nije zabeležena u istoriji srpskog amaterskog fudbala.
Profimedia
Kako stvari stoje, poslednji dani letnjeg prelaznog roka videće transfer najboljeg golmana planete. Đanluiđi Donaruma stigao je do tačke bez povratka kada je u pitanju odnosu sa upravom PSŽ-a, pa se očekuje da se u narednih devet dana ozvaniči njegov odlazak iz kluba.
Situacija koja je maltene i potvrdila ovaj rasplet stigao je nakon utakmice sa Anžerom gde se italijanski golman pozdravio sa svojim navijačima na "parku prinčeva".
Donaruma nije krio emocije zbog veoma verovatnog odlaska iz glavnog grada Francuske. Razlog dolaska do te odluke nije želja za novom sredinom, već krah odnosa sa upravom. Zadnjih meseci bilo je velikih rasprava oko novog ugovora, Italijan je zacrtao svoje uslove koje PSŽ nikako nije želeo da ispuni.
To je dovelo do situacije da se podsetimo rasprave koju je 26-godišnji golman imao sa Milanom, nakon čega je i usledio njegov prelaz u Pariz.
Prema svemu sudeći, najzainteresovaniji za njegove usluge je Mančester siti, koji je u ozbiljnoj fazi pregovora sa aktuelnim prvakom Evrope. Još se ne zna o kakvoj se cifri radi, ali će definitivno biti manja nego što bi trebalo, jer se radi o čuvaru mreže koji je na poslednjoj godini ugovora i u vidno netrpeljivim odnosima sa aktuelnim klubom.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
13.08.2025 22: 28
Brazilac pregovara oko plate sa Turcima, Siti čeka prodaju da potpiše Italijana.
13.08.2025 08: 40
Francuski klub traži 50 miliona evra, što je za Engleze previše. Kako bi napravio mesta za Donarumu, Siti bi morao da proda golmana Edersona, a za njega se raspituje Galata.
25.02.2026 23: 45
Real može na Siti ili Sporting, a PSŽ na Barselonu ili Čelsi
21.01.2026 15: 20
Za sada nema zvaničnih potvrda iz Mančester sitija, ali povratak Donarume u Seriju A svakako bi bio jedan od najzvučnijih transfera u italijanskom fudbalu.
pre 6 minuta 14: 40
Ugovor koji pomera granice sa Superbetom, saradnja koja do danas nije zabeležena u istoriji srpskog amaterskog fudbala.
pre 26 minuta 14: 20
Trener Marko Nikolić i trojica srpskih reprezentativaca gostovaće u Sloveniji u prvom meču.
pre 1 sat 13: 41
Slavni Brazilac stao uz Vinisijusa Žuniora, oko koga se nedavno zavrtela velika priča o rasizmu.
pre 1 sat 13: 19
Francuski predsatavnik će prvo dočekati prvog favorita za osvajanje UEFA Lige Evrope.
Ostavite komentar