Sudbina trenera Alvaro Arbeloa na klupi Real Madrid sve je neizvesnija, a scenario njegovog odlaska iz prvog tima deluje sve realnije. Problem nisu samo loši sportski rezultati i ideje bivšeg fudbalera "kraljevskog kluba" o unapređenju igre, već i sve zategnutiji odnosi između trenera i igrača.
Nezadovoljstvo među pristalicama madridskog giganta dodatno je eskaliralo posle novog poraza u prvenstvu. Na tribinama stadiona "Santiago Bernabeu" odjekivale su poruke upućene predsedniku kluba Florentinu Perezu.
"Florentino, podnesi ostavku! Florentino, podnesi ostavku!", skandirali su besni navijači.
Razlog za burnu reakciju bio je drugi uzastopni poraz Reala u La Liga. Ovoga puta Madriđani su poraženi rezultatom 0:1 od ekipe Hetafea, posle čega su španski mediji počeli da spekulišu da se Arbeloina trenerska stolica ozbiljno ljulja.
Pojedini izvori navode da bi već naredni neuspeh mogao definitivno da odluči njegovu sudbinu. Prema informacijama koje prenose španski mediji, slabiji rezultati ne frustriraju samo navijače i klupsko rukovodstvo, već pre svega fudbalere.
Navodno pojedini igrači počinju da okreću leđa treneru, iako su nedavno priznavali da je dolaskom Arbeloe poboljšano funkcionisanje tima. Među onima koji su napredovali posebno se isticao Vinisijus.
Međutim, tokom poslednjih mesec dana raspoloženje u svlačionici se značajno promenilo.
"Iako se atmosfera posle dolaska Arbeloe popravila, poslednjih nedelja nezadovoljstvo među pojedinim igračima postaje sve vidljivije. Trener trenutno nema punu podršku celog tima", navodi se u izveštaju.
Arbeloa je preuzeo Real 13. januara, nakon smene Alonsa. Do sada je vodio tim na 12 utakmica, uz prosek od dva osvojena boda po meču. U jednom trenutku uspeo je da vrati Real na prvo mesto u La Liga, ali su poslednji kiksevi omogućili Barseloni da preuzme vrh tabele.
Ostavite komentar