Revija golova u Đironi, šest lopti u mreži Almerije

Izvor: Arena sport

17.02.2023 23:05
Revija golova u Đironi, šest lopti u mreži Almerije Guliver

Rapsodija Đirone u 22. kolu La lige, dočekali su Almeriju i zabeležili ubedljivu pobedu rezultatom 6:2 (4:0).

Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu, ređale su se šanse domaćina, lepe akcije i efektne završnice za nedostižnih 4:0.

Reviju golova otvorio je Valetin Kasteljanos u 8. minutu, dva gola u prvom delu su poništena domaćinu zbog ofsajda, a prvenac za Đironu postigao je novajlija Viktor Cigankov u 34. minutu. Njegov asistent Rodrigo Rikelme glavom mu je spustio loptu na peterac nakon centaršuta Aleiša Garsije za 2:0.

Gosti su krenuli sa centra, a već 30 sekundi kasnije morali su ponovo da vade loptu iz mreže. Garsija je presekao akciju Mendeša, proigrao Rikelmea za 3:0.

U finišu poluvremena još jedna egzibicija domaćina. Kombinovali su Romeu i Kasteljano, Cigankov je potom u petercu Almerije petom  proigrao Ernandeza koji je natrčao za 4:0.