pre 8 minuta 19: 35
Lorenco Insinje potpisao za Peskaru
On je najdublji trag u karijeri ostavio u dresu Napolija, čiji je bio simbol tokom niza sezona, dok je sa reprezentacijom Italije 2021. godine osvojio titulu prvaka Evrope.
Tanjug/AP Photo/Joan Monfort
Iako iza sebe ima jednu od najboljih sezona u karijeri, as Barselone Rafinja ne krije razočaranje ishodom izbora za Zlatnu loptu za 2025. godinu.
Brazilski reprezentativac priznao je da ga je izbor za najboljeg igrača sveta pogodio, posebno jer je očekivao daleko više priznanja za ono što je prikazao na terenu.
Najprestižnija individualna nagrada u fudbalu pripala je krilu Pari Sen Žermena Usmanu Dembeleu, koji je u glasanju ostavio iza sebe i Barseloninog bisera Lamina Jamala. Rafinja je, na iznenađenje mnogih, ali i sopstveno, završio tek na petom mestu.
"Iskreno, bio sam prilično uznemiren. Očekivao sam da ću najmanje biti među trojicom najboljih", rekao je Rafinja.
Brazilac je istakao da mu je bilo jasno da će borba za samu pobedu biti izuzetno teška, s obzirom na težinu koju Liga šampiona ima u izboru za ovu nagradu, ali da ipak nije mogao da prihvati konačan plasman.
"Znao sam da je osvajanje Zlatne lopte komplikovano bez titule u Ligi šampiona. Ipak, mesto na kojem sam završio me je pogodilo. Da sam ja birao, stavio bih sebe na prvo mesto. Smatram da individualna nagrada ne bi smela da zavisi od jednog takmičenja".
Rafinja smatra da je njegova sezona bila dovoljna za najviše priznanje, gledajući ukupni učinak, osvojene trofeje i kontinuitet tokom cele godine.
"Ono što sam pružio, titule koje smo osvojili, brojke koje sam imao – sve to, po mom mišljenju, bilo je vredno pobede. Dao sam maksimum na terenu i verujem da sam zaslužio Zlatnu loptu".
Ipak, ističe da individualno priznanje ne može da umanji zadovoljstvo zbog svega ostvarenog sa klubom.
"Srećan sam i ponosan na sezonu koju sam imao. Nijedna nagrada ne može da izbriše ono što smo uradili prošle godine".
Statistika ide u prilog njegovim tvrdnjama. U dresu Barselone upisao je 34 gola i 25 asistencija na 56 utakmica, a katalonski klub je osvojio La Ligu, Kup kralja i Superkup Španije.
U Ligi šampiona dodao je 13 pogodaka i devet asistencija u 14 mečeva, stigavši do polufinala. Ipak, Rafinja priznaje da je izostanak evropske krune bio presudan faktor.
Sa druge strane, Dembele je sa PSŽ-om osvojio sve što se moglo Ligu šampiona, francusko prvenstvo i Kup uz 35 golova u 53 nastupa, što je očigledno imalo presudnu težinu u glasanju.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
Srbija je u finalu protiv Mađarske potvrdila status vaterpolo velesile i šesti put osvojila titulu prvaka Evrope.
Administracija Donalda Trumpa saopštila je da ubrzava obradu viza za strance koji posjeduju ulaznice za FIFA Svetsko prvenstvo 2026, što je potez koji olakšava putovanje na najgledaniji sportski događaj na svetu.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
03.05.2025 11: 50
U ovoj sezoni je odigrao 51 utakmicu, a postigao je 30 golova, uz 25 asistencija. Radi se o fantastičnom krilnom napadaču koji je stigao u Barselonu 2022. godine.
09.03.2025 11: 21
Svetski imediji su pisali da Barselona ima ponudu za Rafinju od 100 miliona evra, dok bi sam igrač dobiio platu od oko 15 miliona evra ukoliko pređe u Al Hilal. Ipak, u klubu su procenili da im je Brazilac vredniji od novca i odlučili su da mu ponude novi ugovor do 2030. godine i učine ga jednim od najplaćenijih fudbalera u ekipi.
28.01.2026 16: 38
Čelnici elitnog ranga fudbalskog takmičenja smislili način da se uhvate u koštac sa odlivom zarade.
25.01.2026 18: 12
Baraselona u prosečnoj partiji pobedila Ovijedo 3:0 (0:0) i vratila se na čelu Primere La Lige.
pre 8 minuta 19: 35
On je najdublji trag u karijeri ostavio u dresu Napolija, čiji je bio simbol tokom niza sezona, dok je sa reprezentacijom Italije 2021. godine osvojio titulu prvaka Evrope.
pre 25 minuta 19: 18
Gost Partizanovog intervjua bio je novi fudbaler crno-belih Sebastijan Polter. Prvi fudbaler iz Nemačke u istoriji crno-belih igrao je za mnoge velike klubove kao što su Volfsburg, Šalke, Union Berlin i Kvins Park. Otkrio je i kakva će mu uloga biti u crno-belom dresu kao i ko je imao najveće zasluge za njegov dolazak:
pre 1 sat 18: 18
Na konferenciji za medije šef stručnog štaba Takis Lemonis i kapiten Radomir Milosavljević govorili su smireno, sa naglaskom na rad, disciplinu i potrebu za bodovima.
pre 1 sat 18: 08
Podsećamo, žreb u Nionu odredio je da se crveno-beli sastanu sa Lilom u borbi za plasman u osminu finala Lige Evrope. Ukoliko Zvezda izbori prolazak, u narednoj rundi čekaće ih dvomeč sa pobednikom duela između Olimpika iz Lionа i Aston Vile.
Ostavite komentar