Utakmica 19. kola La Lige između Valensije i Elčea završena je bez pobednika, 1:1, u meču u kojem su gosti bili nadomak kompletnog plena, ali je domaćin u samoj završnici uspeo da izvuče izuzetno važan bod.
Domaća ekipa je od početka imala inicijativu i veći posed lopte, ali je ponovo mučila muku sa realizacijom. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Andre Almeida, koji je u nadoknadi sa nekoliko metara prebacio gol, pa se na odmor otišlo bez pogodaka. Gosti su u nastavku ostali strpljivi i disciplinovani, a takav pristup isplatio se u 75. minutu, kada je posle lepe timske akcije Gradi Dijangana snažnim udarcem doveo goste u vođstvo i utišao "Mestalju". U tim trenucima delovalo je da gosti imaju potpunu kontrolu i tri boda u džepu. Ipak, "Slepi miševi" se nisu predali. Domaći su pojačali pritisak u finišu, a nagrada je stigla u 88. minutu, kada je posle prekršaja u kaznenom prostoru dosuđen penal, koji je sigurnom realizacijom Pepelu pretvorio u gol, doneo izjednačenje i spasao Valensiju poraza.
Na kraju, bodovi su podeljeni, Elče ostaje u sredini tabele, dok Valensija i dalje vodi tešku borbu u donjem delu tabele i idalje se nalazi u zoni ispadanja..
La Liga, 19. kolo
PETAK
Hetafe - Real Sosijedad 1:2 (0:1)
/Huanmi 90 - Mendez 36, Aramburu 90+6/
SUBOTA
Ovijedo - Betis 1:1 (0:0)
/Čaira 64 - Lo Selso 83/
Viljareal - Alaves 3:1 (0:0)
/Moleiro 49, Moreno 55, Mikautadze 75 - Martinez 85/
Đirona - Osasuna 1:0 (1:0)
/Vanat 44/
Valensija - Elče 1:1 (0:0)
/Dijanganga 75 - Pepelu 87 pen/
NEDELJA
Rajo Valjekano - Majorka 14.00 (AS2)
Levante - Espanjol 16.15 (AS2)
PONEDELJAK
Sevilja - Selta 21.00 (AS1)
Ostavite komentar