Barselona duguju klubovima 138 miliona funti | Arena Sport
srb
najnovije
La Liga

Finansijske muke Barselone: Duguju klubovima 138 miliona funti

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

22.10.2025 19:51
Đoan Laporta ima mnogo posla Profimedia
Đoan Laporta ima mnogo posla

Barselona već tri godine paralelno vodi bitku na dva fronta. Na onom sportskom polju bore se sa rivalima, a na finansijskom sa ogromnim dugom i finansijskim fer-plejom.

Iako je predsednik Đoan Laporta činio čuda protekle dve godine, raznim potezima, prodajama klupskih reusrsa i sanirao skoro 700 miliona evr duga, samo za transfere petorice fudbalera klubovima duguje 138 miliona funti.

Taksativno, Lidsu dueguje 36,5 miliona funti za Rafinju, Sevilji 22 miliona za Žila Kundea, Lajpcigu 15,5 miliona za Danija Olma, Mančester sitiju 12 miliona za Ferana Toresa i Bajernu 8,5 miliona funti za Roberta Levandovskog.

 

 

Naravno sve su to rate koje treba da se plate i to 121 milion od 138 miliona funti do kraja ove sezone. Ova situacija umnogome otežava aktivnost u prelaznom roku, pogotovo što Katalonci planiraju da otkupe Markusa Rašforda za 30 miliona evra i da ojačaju dodatno ekipu.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.