Izborio je Veljko Paunović plasman u La Ligu sa Ovijedom, a klub iz Asturije je i zvanično potvrdio da će srpski strateg biti na klupi ekipe i u elitnom rangu španskog takmičenja.
Bivši selektor omladinske reprezentacije je u Španiju stigao u martu ove godine. Glavni zadatak mu je bio plasman u plej-of, a zatim i odlazak u viši rang. Paunović je bez greške odradio prvi deo zadatka jer je ligaški deo završio bez poraza. U plej-ofu je prvo izbacio Almeriju, a zatim i Mirandes i nakon 24 godine najbolji španski timovi će igrati na stadionu "Karlos Tartijere". Paunović će tako biti prvi srpski trener u La Ligi još od Petra Vasiljevića koji je 2017. godine vodio Osasunu.
Ipak, ono što mnoge čudi je porez Ovijeda. Španski klub je Paunoviću ponudio novi ugovor, koji je on i prihvatio, ali je dužina ugovora samo godinu dana. Dakle, uprava tima iz Asturije nije pokazala previše poverenja u srpskog stručnjaka.
Osnovni cilj Paunovića biće opstanak u La Ligi. Međutim, to neće biti nimalo lako. Pogotovo ako se uzme u obzir raspored za narednu sezonu. Ovijedo prvo gostuje Viljarealu na "La Keramici", dok nakon toga dočekuje Real Madrid i Real Sosijedad. Slede nešto lakši mečevi sa Hetafeom i Elčeom, a zatim u šestom kolu na "Karlos Tartijere" stiže aktuelni šampion Barselona.
Ostavite komentar