
pre 15 minuta 22: 31
Sada je sve jasno: Kavani ne dolazi u Pafos
Generalni menadžer kiparskog kluba demantovao je glasine da će urugvajski napadač da pojača redove pred duel sa Crvenom zvezdom.
Možda nije matematički, ali praktično je opstanak u džepu! Đirona može da se raduje, i samo danas zanemari to što je čitavih 80 minuta morala da "mrcvari" Real Valjadolid, inače poslednjeplasirani tim na tabeli La Lige. Dosta je muka bilo za Katalonce ove sezone - od prve Lige šampiona, do boravka iznad zone ispadanja u većem delu takmičarske godine, čini se da su belo-crveni osetili svu fudbalsku stranu, lepšu i ružniju. Na kraju, slave Mičelovi izabranici na gostujućem terenu protiv "fenjeraša" u 36. kolu sa 0:1 (0:0).
Daleko od toga da se Đirona danas pokazala kao bolji rival, a o tome svedoči i statistika. Samo dva udarca više od tima koji je praktično bio predodređen za Segundu, nešto veći posed lopte, ali brojaće se bodovi, a ova tri, praktično znače narednu sezonu u prvom rangu, pošto sada Katalonci imaju osam bodova više od 18-plasiranog Leganesa (sa utakmicom manje...).
Ono što je posebno obradovalo navijače, jeste zapravo ozdravljenje trenera Mičela. Podsećanja radi, Španac je pre nekoliko dana bio hospitalizovan iz dosad nepoznatih razloga, ali je danas dobio priliku da se vrati na teren i smeje uspehu sopstvenog tima.
Heroj je bio Kristijan Stuani, koji je u 80. minutu pogodio za vođstvo, a tako ujedno i postavio konačni rezultat utakmice. Pred Đironom su dva teška okršaja - protiv Real Sosijedada u gostima, i Atletika iz Madrida kod kuće. Čini se nemoguć zadatak, te je dobro što Mičelovi momci danas mogu koliko toliko da odahnu. Ipak, već za pet dana će morati da probaju izvući koji bod i za teroijsku sigurnost.
Trenutno, belo-crveni su 13. tim na tabeli sa 41 bodom. Sve utakmice La Lige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
UTORAK
Valjadolid - Đirona 0:1 (0:0)
/Stuani 80/
Real Sosijedad - Selta 20.00 (A2P)
Sevilja - Las Palmas 21.30 (A1P)
SREDA
Alaves - Valensija 19.00 (AS2)
Viljareal - Leganes 19.00 (A1P)
Real Madrid - Majorka 21.30 (A2P)
ČETVRTAK
Osasuna - Atletiko Madrid 19.00 (A2P)
Rajo Valjekano - Betis 19.00 (AS1)
Espanjol - Barselona 21.30 (A1P)
Hetafe - Atletik Bilbao 21.30 (A2P)
Prošlo je više od dve decenije od završetka krvavih sukoba između Ruande i Demokratske Republike Kongo, tokom kojih je živote izgubilo više od pet miliona ljudi. Ipak, umesto vojnika i tenkova, danas ova dva afrička suseda vode novi oblik borbe: marketinški rat na fudbalskim dresovima evropskih velikana.
Kad sportisti iz regiona potpisuju višemilionske ugovore u Italiji, Španiji ili SAD, ne pitaju se samo o klauzulama i bonusima, već i o tome gde će platiti porez, jer između dva sponzorska spota i tri treninga, jedna odluka o prebivalištu može doneti ili odneti desetine miliona evra.
Francuski fudbalski gigant Paris Saint-Germain objavio je na Bitcoin konferenciji u Las Vegasu da u bilansu kluba drži 120 bitcoina, trenutne vrednosti oko 14,5 miliona dolara.
Tema tužbi protiv Manchester Cityja izazvala je podele među navijačima.
Fudbal danas sve više nalikuje velikim korporacijama nego sportskim klubovima kakve smo znali pre nekoliko decenija. Ključni razlog za to su ogromni novčani iznosi koji cirkuliraju, a koji se kreću od vrtoglavih transfera igrača do astronomskih ugovora o TV pravima.
15.07.2025 22: 25
Španski fudbaler Raul Moro prešao je iz Valjadolida u Ajaks, saopštio je danas četvorostruki prvak Evrope.
21.05.2025 18: 15
Petorica navijača Valjadolida, koji su na rasnoj osnovi vređali fudbalera Reala Vinisijusa Žuniora, proglašeni su krivim za zločin iz mržnje, saopštila je danas španska La Liga.
10.05.2025 20: 22
Ekipa iz pokrajine Kasteljon, uz dosta muke, odnela važne bodove iz Katalonije.
05.05.2025 23: 01
Prva pobeda Đirone od početka februara.
pre 16 minuta 22: 31
Generalni menadžer kiparskog kluba demantovao je glasine da će urugvajski napadač da pojača redove pred duel sa Crvenom zvezdom.
pre 37 minuta 22: 10
Davide Kalabrija, dugogodišnji igrač Milana, potpisao je ugovor do juna 2028. godine sa Panatinaikosom...
pre 1 sat 21: 40
Baskijci slavili sa 3:2, a ponovo je najbolji akter bio Niko Vilijams, strelac jednog gola, i asistent kod dva pogotka.
pre 1 sat 21: 27
Okončani su današnji mečevi u Mozzart bet Superligi Srbije...
Ostavite komentar