10.02.2023 23:27
Kadiz iznenadio Đironu: Andalužani "završili kompletan posao" u prvom poluvremenu Guliver/CordonxPress

U premijernoj utakmici 21. kola španskog prvenstva, fudbaleri Kadiza iznenadili su Đironu na svom terenu i upisali važne bodove pred nastavak takmičenja. Slavili su 2:0 (2:0) za 22. bod u Primeri, gde sada zauzimaju 15. poziciju na tabeli.

Iako su izabranici Serija Gonzalesa igrali bez nekoliko standarnih fudbalera, ekipa iz Andaluzije je sa hrabrom postavkom uspela da savlada tim sa sredine tabele i odmah se vrati na pobednički kolosek nakon debakla od Bilbaa u prošlom kolu (4:1).

Čitav posao završili su u prvom poluvremenu, kada je najpre Gonzalo Eskalante doveo domaćina u vođstvo posle samo šest minuta, da bi Serhi Guardiola postavio konačan rezultat u 34. Kadiz je imao još nekoliko povoljnih prilika u prvom delu igre, ali nije uspeo da dodatno materijalizuje svoje šanse, dok je Đirona pružila bledo izdanje.

Gosti iz Katalonije su na kraju zabeležili treći poraz u poslednje četiri utakmice, a šansu da se vrate na pobednički kolosek imaće 17. februara protiv Almerije na svom terenu. Sa druge strane, Kadiz će imati dosta teži zadatak, pošto će dva dana kasnije igrati sa Barselonom na stadionu "Kamp Nou".