Korea spasio Atletiko u 86. minutu, minimalac Madriđana protiv Betisa

02.04.2023 23:01
Korea spasio Atletiko u 86. minutu, minimalac Madriđana protiv Betisa Guliver

Fudbaleri Atletiko Madrida uspeli su nekako da nadigraju ekipu Real Betisa 1:0 (0:0) u 27. kola Primera La lige.

Heroj ekipe iz prestonice Španije je definitivno Anhel Korea koji je u samom finišu utakmice, tačnije u 86. minutu obrukao odbranu Betisa.

Krenuo je Argentinac u solo prodor, nanizao nekoliko defanzivaca gostiju i bez puno problema zatresao mrežu "zeleno-belih".

Nije Atletiko večeras bio preterano ubedljiv, ali je uspeo da dođe do velika tri boda u borbi za treće mesto sa Real Sosijedadom, i sada su jednom nogom u Ligi šampiona sledeće godine.

Što se Betisa tiče, u nastavku sezone očekuje ga velika bitka za četvrto mesto sa pomenutim Sosijedadom i Viljarealom.

Treba napomenuti da je ovo bio 11. uzastopni meč bez poraza za Atletiko, a večeras su upisali četvrti trijumf u nizu.