Srđan Babić strelac protiv Selte, Almeriji veliki bod u Vigu

02.04.2023 16:13
Srđan Babić strelac protiv Selte, Almeriji veliki bod u Vigu Guliver

Fudbaleri Almerije osvojili su važan bod u borbi za opstanak na gostovanju Selti, dva puta su vodili u Vigu, na kraju odigrali 2:2, a strelac prvog pogotka za goste bio je Srđan Babić.

Reprezentativac Srbije je u 7. minutu odlično skočio nakon centaršuta Lukasa Robertonea iz kornera, udarcem glavom sa deset metara pogodio je gornji desni ugao za 1:0.

Tri minuta kasnije Haris Seferović je na dodavanje Gabri Veiga izjednačio na 1:1. Gosti su sjajno kombinovali u 32. minutu Luis Suarez je proigrao Arnau Puđmala koji je efektno završio akciju za novo vođstvo Almerije.

U finišu poluvremena Selta je ponovo poravnala rezultata evrogolom Karlesa Pereza kada je udarcem sa preko 20 metara matirao golmana Fernanada Martineza.

Gosti su u prošlom kolu kod kuće protiv Kadiza poraz izbegli u 7. minutu nadoknade, a u Vigu su mogli na isti način da postanu bez boda, na njihovu sreću, šut Frana Beltrana zaustavila je stativa.