Rajo Valjekano zabrljao na penalu, Đirona do remija golovima Cigankova

18.03.2023 18:29
Rajo Valjekano zabrljao na penalu, Đirona do remija golovima Cigankova Guliver

Rajo Valjekano je odigrao 1:1 sa Đironom u 26. kolu La Lige, ali je prokockao priliku da osvoji ceo plen. Imao je vođstvo od 2:1 i u 41. minutu dosuđen penal.

Pokušali su domaći fudbaleri da budu originalni prilikom izvođenja najstrože kazne. Kapiten Oskar Treho je postavio loptu na belu tačku, zaleteo se ka njoj i samo je kratko gurnuo u stranu. Utrčao je Isi Palacon i umesto da je rutnisku sprovede u mrežu šutirao je preko gola.

Od tog momenta kao se sve okrenulo protiv Rajo Valjekana, kazna za neiskorišećnu priliku stigla je u 52. minutu. Viktor Cigankov je lepu akciju svog tima  krunisao drugim pogotkom na meču. Sa levog krila loptu je u šesnaesterac ubacio Havier Ernandez, a Cigankov iz prve efektnom poslao loptu u donji levi ugao za konačnih 2:2.

Pre nego što su zabrljali kod izvođenja jedanaesterca u finišu poluvremena, Isi Palacon i Oskar Treho su se upisali u strelce i dva puta obezbedili prednost svom tima. Na drugoj strani raspoložen za nadigravanje bio je Viktor Cigankov koji je Đironi doneo bod nakon dva uzastopna poraza u La Ligi.