Kiks Đirone u Almeriji: "Fenjeraš" Primere La Lige otkinuo dva boda Kataloncima

14.01.2024 16:02
Igrači Almerije Tanjug/AP Photo/Fermin Rodriguez
Igrači Almerije

Umesto lakih bodova za Đironu kiks u Almeriji protiv "fenejraša" Primere La Lige 0:0. Očekivala se laka pobeda ko-lidera u 20. kolu na gosotvanju jedinoj ekipi u Ligi "petica" koji još uvek nema pobedu u šampionatu, a dogodio se meč u kome najefikasniji tim Primere nije uspeo da zatrese mrežu i izgubi dva vredna boda.

I treba reći da posle 90 minuta, gde je domaćin imao u psoeldnjih 10-tak minuta i igrača više, da Almerija može da žali što nije stigla do prve pobede. Imali su domaćini i više od igre, čak 19 udaraca ka golu gostiju (samo pet šuteva), ali se Serhio Aribas ispromašivao.

Imao je nekoliko odličnih prilika u provm poluvremenu, Leo Baptistao u drugom, a poslednju priliku da Almeriji donese sva tri boda propsutio je Ramazani u poslednjem minutu nadoknade. Almerija je ubeležila šesti remi, Đirona se i sa ovim bodom osamila na vrhu tabele, ali Real ima meč manje.