
pre 22 minuta 23: 00
Šef Ferarija potvrdio ono što svi iščekuju: Vratiće se stari Luis Hamilton
Nije ovo sezona kakva se očekivala od Luisa Hamiltona, ali ništa još nije gotovo.
Poslednje utakmice 18. kola današnjeg progama La Lige odigrane su večeras u Bilbau i "Madrigalu", gde je Atletiko dočekao Las Palmas, odnosno Viljareal Seltu.
Prva utakmica završena je pobedom Bilbaa 1:0 (0:0). Tokom čitavog susreta Baskijci su imali inicijativu. Uputili su čak 19 šuteva ka golu rivala, od kojih je 10 išlo u okvir. Čuvar mreže Las Palmasa imao je osam intervencija i taman kada je trebalo da izraste u junaka meča, Gomez je u nadoknadi postigao pobedonosni gol za Bilbao i 35. bod u sezoni.
Drugi susret bio je daleko dinamičniji. Navijači na Madrigalu imali su priliku da gledaju uzbudljiv susret sa dosta golova i velikim brojem prilika. Naročito na polovini Selte, a na kraju se više radovala ekipa Viljareala. Popularna "žuta podmornica" slavila je rezultatom 3:2 (2:0), a golove vredni 19. boda sezoni, postigli su Pedrasa, Mandi i Pareho.
Sa druge strane, golove za Seltu postigli su Douvikas i Larsen.
La Liga, 18. kolo
utorak
Rajo Valjekano - Valensija 0:1 (0:0)
/Kanjos 61/
Atletiko Madrid - Hetafe 3:3 (1:0)
/Grizman 44, 69p, Morata - Majoral 53, 90, Oskar 87/
Granada - Sevilja 0:3 (0:2)
/Pedrosa 23, Okampos 32, Ramos 49/
sreda
Barselona - Almerija 3:2 (1:1)
/Rafinja 33, Roberto 60, 83 - Baptista 41, Gonzales 64/
Atletik Bilbao - Las Palmas 0:0
Viljareal - Selta 3:2 (2:0)
/Pedraza 13, Mandi 40, Pareho 48 - Douvikas 52, Larsen 57/
četvrtak
Kadiz - Real Sosijedad 19.00 (TV Arena sport 1)
Betis - Đirona 19.00 (TV Arena 2 Premium)
Alaves - Real Madrid 21.30 (TV Arena 2 Premium)
Majorka - Osasuna 21.30 (TV Arena 3 Premium)
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
31.08.2025 18: 58
Selta je remizirala sa Viljarealom 1:1 (0:0) u trećem kolu Primere La Lige.
15.08.2025 23: 26
Penal za Ovijedo promašio je Salomon Rondon u 14. minutu utakmice kod rezultata 0:0.
12.08.2025 22: 35
Fudbalski klub Real Madrid saopštio je danas da se protivi odluci Fudbalskog saveza Španije (RFEF), koji je odobrio zahtev da se meč 17. kola La Lige između Viljareala i Barselone odigra 20. decembra u Majamiju.
12.08.2025 13: 11
Predsednik kluba, Fernando Roig, ne želi da vlasnici sezonskih karata ostanu bez prilike da uživo prate duel sa šampionom Španije.
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 23h
pre 25 minuta 22: 58
Velika bitka vodila se na "Enfildu" uoči otvaranja Lige šampiona gde su tri boda na kraju ostala na domaćem terenu - i to u sudijskoj nadoknadi!
pre 28 minuta 22: 55
Bajern je pobedio Čelsi 3:1 (2:1) u pšrvom kolu UEFA Lige šampiona.
pre 30 minuta 22: 53
Francuski klub je u prvom kolu nove sezone savladao Atalantu 4:0 (2:0).
pre 1 sat 22: 08
Mančester Junajted u prošloj sezoni inkasirao 666,5 miliona funti.
Ostavite komentar